اخباراخبار کانادا

رای دهندگان انتاریو دولت داگ فورد را فاسد می دانند

تورنتو- در پایان نظرسنجی سازمان Corbett Communications با شرکت 936 انتاریویی، مشخص شد که  57 درصد از رای دهندگان دولت داگ فورد را فاسد می دانند. 63 درصد می گویند خویشاوندسالاری در دولت وجود داشته و پست های حساس و مهم به حامیان و دوستان وی سپرده می شوند. 

جان کوربت، بنیانگذار Corbett Communications می گوید: واضح است که استعفای مشاور داگ فورد یعنی دین فرنچ که با اتهام خویشاوندسالاری روبرو شده بود، چیزی را تغییر نداده است. 

همانطور که می دانید دین فرنچ، مشاور داگ فورد 21 جون سال جاری پس از فاش شدن نقش او در انتصاب دو نفر از بستگان و دوستانش در سمت های دولتی و لغو شدن حکم انتصاب توسط داگ فورد، از سمت خود استعفا داد. تایلر آلبرشت، 26 ساله که با فرزند فرنچ، لاکروس بازی می کرد، نمایندگی دولت انتاریو در نیویورک را با حقوق سالانه 165 هزار دلاری دریافت کرد و تیلور شیلد، از بستگان همسر فرنچ نیز شغلی در لندن با حقوق سالانه 185 هزار دلار به دست آورد. 

سیاست ها و اقدامات جنجالی دولت داگ فورد طی چند ماه گذشته باعث رویگردان شدن بسیاری از رای دهندگان از او و حزب محافظه کار پیشرو شده است. 

خویشاوندسالاری، معضلی است که گریبان دولت لیبرال کانادا را نیز گرفته و به هیچ حزب و گروهی منحصر نمی شود. اگر اخبار هفته های گذشته را دنبال کرده باشید، از انتصاب 5 نفر از بستگان و دوستان دومینیک لبلان (از وزرای دولت ترودو) به مقام قضاوت اطلاع دارید. این خبر در حالی فاش شد که جاستین ترودو در پاسخ سوال خبرنگاران، فرایند انتصاب قضات را قانونی و تابع مقررات و شرایط خاص توصیف کرده بود.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *