اخباراخبار کانادا

رای استراتژیک یک سوم از کانادایی ها برای جلوگیری از پیروزی حزب دیگر

 

اتاوا- نتیجه نظرسنجی های پس از انتخابات فدرال نشان می دهد که یک سوم از کانادایی ها، رای خود را به صورت استراتژیک و حساب شده و فقط برای اینکه حزب دیگر به پیروزی نرسد به صندوق ریختند. 

سی و پنج درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی Leger مدعی شدند که در تصمیم گیری و انتخاب شان جلوگیری از پیروزی نامزدهای حزب دیگر، نقش اساسی ایفا کرد. 

13 درصد از رای دهندگان نیز مدعی شدند که تصمیم گیری نهایی را به آخرین هفته کمپین انتخاباتی موکول کردند. 6 درصد ادعا کردند که طی آخر هفته قبل از 21 اکتبر، انتخاب شان را انجام دادند. بدتر اینکه 10 درصد از رای دهندگان تنها پای صندوق رای تصمیم نهایی را گرفتند. 

نتیجه به دست آمده نشان می دهد که عده قابل توجهی از رای دهندگان تا آخرین لحظه منتظر ماندند تا ببینند کفه ترازو به سمت کدام حزب سنگین تر است. این یعنی، گرایشات و اعتقادات سیاسی کمترین نقش را در تصمیم گیری بسیاری از کانادایی ها ایفا کرد. 57 درصد از کانادایی ها ادعا کردند که صرفنظر از شانس برد و باخت نامزد مورد نظرشان و تنها بر اساس گرایشات سیاسی شان رای دادند. 

 

 

50 درصد از پاسخ دهندگانی که به محافظه کاران رای دادند، مدعی شدند که قبل از آغاز رسمی کمپین انتخاباتی تصمیم شان را گرفته بودند. در مقابل تنها 30 درصد از حامیان لیبرال ها؛ 22 درصد از رای دهندگان به نیودموکرات ها؛ 31 درصد از حامیان Bloc Quebecois و 31 درصد از حامیان حزب سبز و حزب تازه تاسیس People’s Party قبل از آغاز کمپین تصمیم شان را گرفته بودند. 

نظرسنجی آنلاین با شرکت 1 هزار و 503 کانادایی بزرگسال در فاصله 22 تا 24 اکتبر برگزار شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

  • 9
  • 0