علم و دانش

راهکار لیگ ملی بسکتبال برای کروناویروس: استفاده بازیکن از حلقه هوشمند برای اندازه گیری دمای بدن

مسوولین لیگ ملی بسکتبال (NBA)، از بازیکنان خواهند خواست هنگامی که خارج از زمین بازی بسر می برند با پوشیدن حلقه هوشمند، ضربان قلب و دمای بدن شان را تحت نظر بگیرند. لیگ برنامه خود را به اطلاع مدیران تیم ها، بازیکنان و مربیان رسانده اند. 

حلقه هوشمند Oura مانند حلقه ازدواج پوشیده می شود. اگر بازیکنی با پوشیدن حلقه راحت نیست می تواند انصراف بدهد و به جای آن از دستگاه کوچکی استفاده کنند که در صورت عدم حفظ فاصله 6 فیتی با فرد دیگر در اماکن عمومی، هشدار می دهد. بازیکنان همچنین می بایست از مچ بند الکتریکی استفاده کنند که برای check-in هتل و باز کردن درب استفاده می شود. از این مچ بند برای ردگیری تماس های بازیکن مبتلا به COVID-19 استفاده خواهد شد. 

آدام سیلور، دبیر NBA با اذعان به نگرانی برخی از بازیکنان از برنامه پیشنهادی آن را ضروری ارزیابی کرد. 

Oura Ring در اصل به عنوان یک وسیله تجاری برای ثبت کیفیت خواب مردم طراحی شد. دسترسی به داده های بیومتریک ثبت شده توسط دستگاه در طول شب با اپلیکیشن موبایل امکان پذیر بود. اما مارچ گذشته مسوولین شرکت خبر آزمایش دستگاه شان به عنوان یک ابزار غربالگری COVID-19 را اعلام کردند. 

نتایج به دست آمده نشان می دهد که این دستگاه قادر به شناسایی علائم ابتلا به COVID-19 حداقل 3 روز قبل از بروز علائم می باشد. 

 

 


برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید