اخباراخبار کانادا

رانندگی مرد تورنتویی با اتومبیلی که پلاک اش 30 سال قبل منقضی شده بود! 

 

تورنتو- به نقل از درایوینگ: چندی پیش پلیس تورنتو، پس از مشاهده مشکلی در پلاک یک اتومبیل، آن را متوقف کرد. اعتبار برچسب اتومبیل 30 سال قبل یعنی در سال 89 منقضی شده بود. افسری که راننده تورنتویی را متوقف کرد، در زمان انقضاء برچسب 8 ساله بود! 

این اتفاق برای بسیاری دیگر از مردم رخ داده است. مردم فراموش می کنند بیمه را به روز کرده و برچسبی که سال و ماه انقضاء را نشان می دهد را نصب کنند. این یک قانون مهم و لازم الاجراست. ولی عدم رعایت آن به ندرت به یک خبر داغ تبدیل می شود. اما این بار این اتفاق رخ داد و خبر به سرعت در رسانه های اجتماعی و توییتر به اشتراک گذاشته شد. 

مبلغ جریمه رانندگی با پلاک منقضی شده در انتاریو 110 دلار است. اما پلیس انتاریو اخیرا با رانندگانی که به دلیل پاندمی کووید-19  قادر به تجدید برچسب نیستند، مدارا می کند. اما این شامل راننده مورد اشاره نشد. 

بسیاری از کاربران توییتر با به اشتراک گذاشتن عکس پلاک و خبر مربوطه درباره آن اظهار نظر کرده اند. یکی از کاربران معتقد بود اگر راننده عمدا اتومبیل را بیمه نکرده و تمام مدت با آن رانندگی کرده باشد، حداقل تا زمان لو رفتن پلاک، در هزینه صرفه جویی کرده است. وی در ادامه نوشت: با اینکه از مبلغ جریمه نقدی که برای او تعیین شده اطلاع نداریم. ولی احتمالا سود برده است، زیرا به مدت 30 سال، مبلغ 120 دلار هزینه تجدید پلاک را پرداخت نکرده است. این یعنی 3600 دلار!

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست