صفحه اصلی / اخبار / رادیولوژیست؛ جزو پردرآمدترین مشاغل تورنتو

رادیولوژیست؛ جزو پردرآمدترین مشاغل تورنتو

banner-niazmandiha2

تورنتو- نتایج تحقیقات اخیر دست اندرکاران وب سایت indeed.ca (وب سایت کاریابی) در مورد داده های موجود بین فوریه 2016 تا فوریه 2018 نشان می دهد که رادیولوژیست های شاغل در تورنتو، با میانگین درآمد سالانه 291 هزار و 207 دلار و 40 سنت، جزو پردرآمدترین متخصصین حرفه ای شهرمان محسوب می شوند.

جالب اینکه آنها از نظر میزان درآمد از پزشکان، معاونان موسسات مالی و مدیران بخش حسابداری، پیشی گرفته اند. اگر با خواندن این مطلب تصور می کنید که ورود به این حرفه سهل و آسان است، اشتباه می کنید. یک فرد برای دریافت مدرک رادیولوژیست بایستی همان مسیری را طی کند که یک پزشک طی می کند. ابتدا باید مدرک پزشکی خود را دریافت کرده و به عنوان رزیدنت در یکی از تخصص های رادیولوژی پذیرفته شود و سپس مدرک تخصصی رشته رادیولوژی را دریافت کند. تنها پس از طی این مراحل است که می تواند به عنوان رادیولوژیست مشغول کار بشود.

رادیولوژیست مسئولیت تصویربرداری تشخیصی و تفسیر تصاویر را به عهده دارد. او در زمینه اندام ها یا قسمت های مختلف بدن، از جمله  قلب و عروق، اسکلت عضلانی، رادیولوژی عصبی، رادیولوژی مداخله ای (Interventional Radiology)، تصویربرداری پستان و رادیولوژی شکم و غیره تخصص دارد. رادیولوژی مداخله ای یک فوق تخصص پزشکی است که از روش های کم تهاجمی جراحی به همراه تصویربرداری پزشکی برای تشخیص و درمان بیماری استفاده می کند.
اما medical radiation technologist یا MRT نیز گزینه خوبی است. میانگین دستمزد سالانه MRT در انتاریو 80 هزار و 730 دلار در سال است. این افراد دارای نقش مهمی هستند. آنها با استفاده از تکنولوژی های تصویربرداری، تصویر پزشکی از اندام ها و سازه های داخلی را تهیه کرده و در اختیار رادیولوژیست می گذارند تا از آن برای تشخیص و درمان استفاده شود. MRT، بر حسب تجهیزات مورد استفاده، تخصص های مختلف را کسب می کنند. این تجهیزات عبارتند از: MRI، CT اسکن، X-ray، ماموگرافی، پزشکی هسته ای، positron emission tomography scan و رادیولوژی مداخله ای.  

 

بازار کار
پس از گذراندن آزمون CAMRT، فارغ التحصیلان می توانند به دنبال یافتن شغل در بیمارستان ها، کلینیک های خصوصی، موسسات تحقیقاتی یا موسسات بهداشت عمومی باشند. اکثر فارغ التحصیلان این رشته موفق به یافتن مشاغل تمام وقت می شوند.

مراکز آموزشی عرضه کننده دوره آموزش رادیولوژی در انتاریو و شهریه سالانه عبارتند از:


ALGONQUIN COLLEGE (Ottawa) Advanced diploma in medical radiation technology: $3,923.94/semester. 
algonquincollege.ca

CAMBRIAN COLLEGE (Sudbury) Advanced diploma in medical radiation technology: $7,309.33/year.  cambriancollege.ca

COLLEGE BOREAL (Sudbury) Advanced diploma in medical imaging technology – radiation: $3,823.90/year.  collegeboreal.ca

CONFEDERATION COLLEGE (Thunder Bay) Advanced diploma in medical radiation technology: $9,766/year.  confederationcollege.ca

FANSHAWE COLLEGE (London) Advanced diploma in medical radiation technology: $2,600.19/term.  fanshawec.ca

MICHENER INSTITUTE FOR APPLIED HEALTH SCIENCES/UNIVERSITY OF TORONTO Bachelor of science in medical radiation sciences; advanced diploma in health sciences: $9,667.36/year.   michener.ca

MOHAWK COLLEGE/McMASTER UNIVERSITY (Hamilton) Diploma-degree program in medical radiation sciences: $7,855.93/year.  mohawkcollege.ca

<

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *