Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / اخبار / دیپورت محافظ سابق اسامه بن لادن از آلمان

دیپورت محافظ سابق اسامه بن لادن از آلمان

انگلستان- سامی آ. ، 41 ساله، محافظ سابق اسامه بن لادن دوشنبه گذشته در آلمان بازداشت شد تا به تونس استرداد داده شود. این بازداشت پس از انتقادات گسترده از اینکه نامبرده ماهانه معادل 1 هزار پوند مستمری از دولت آلمان دریافت می کند، صورت گرفت.

نامبرده که  از 20 سال قبل در آلمان زندگی می کند، مدعی شد که در صورت بازگردانده شدن به کشور زادگاهش، بازداشت شده و تحت شکنجه قرار خواهد گرفت. اما اعتراضات مردمی به حضور او در آلمان آنچنان بالا گرفت که اداره مهاجرت آلمان دستور استرداد وی را صادر کرد.

سامی آ. به ظن ارتباط داشتن با گروه های اسلامگرای افراطی، مجبور بود به صورت مستمر خود را به اداره پلیس شهر Bochum در غرب آلمان معرفی کند. اما علیرغم تعیین شدن این شرط سختگیرانه، هرگز اتهام رسمی به نامبرده وارد نشد. ضمن اینکه سامی همواره اتهام ارتباط با بن لادن، مغز متفکر حملات 11 سپتامبر را رد کرده است.

سامی آ. در سال 1997 برای ادامه تحصیل در دانشگاه وارد آلمان شد، اما با پیوستن به گروه های جهادی برای شرکت در دوره آموزشی، به پایگاه القاعده در افغانستان سفر کرد و سپس به عنوان محافظ بن لادن انتخاب شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *