فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

دیزنی: فیلم شیرشاه، نمونه‌ نوع جدیدی از فیلمسازی است

فیلم انیمیشن شیرشاه کمپانی دیزنی، حالا به یکی از آثار کلاسیک این کمپانی تبدیل شده است. برای همین هنگامی که دیزنی خبر از بازسازی آن داد، با فریادهای نارضایتی روبرو شد. برخی از هواداران نگران بودند و دیگران هیجان زده؛ اما همه امیدوار بودیم که نتیجه کار، رضایتبخش باشد.

ما حالا پیش‌نمایش فیلم را دیده‌ایم، که نشان می‌دهد فیلم جدید، صحنه به صحنه، برابر با فیلم اصلی دهه‌ 90 ساخته شده است. این فیلم جدید که ستارگانی همچون دونالد گلوور، بیانسه و از این دست را در خود دارد، قرار است در سال 2019 به نمایش عمومی برسد.حالا شان بیلی مدیر تولید کمپانی دیزنی، درباره‌ تکنیک ساخت فیلم، توضیحاتی داده است.

بیلی در این گفتگو، که با مجله‌ Hollywood Reporter انجام گرفته، می‌گوید: <فیلم اصلی، یکی از آثار پرطرفدار و ستایش برانگیز دیزنی است، ما هم تلاش کرده‌ایم ستایش تماشاچیان را این بار نیز جلب کنیم. اما در این فیلم، چند بخش جدید هم وجود دارند و خود فیلم نیز، نوعی جدید از فیلمسازی به شمار می‌رود>. او در اینجا به تکنیکی اشاره می‌کند که جان فاوریو در بازسازی و به فیلم درآوردن انیمیشن Jungle Book آن را به کار گرفت. این فیلم، در گیشه بسیار موفق بود، و راه را برای بازسازی سایر آثار انیمیشن دیزنی نیز، هموار کرد. بیلی می‌گوید: <برای توضیح دادن این تکنیک، نمی‌توان از تعاریف موجود استفاده کرد، چرا که در آن از تکنیکی که به طور سنتی انیمیشن خوانده می‌شود، در ترکیب با تکنیکی که به طور سنتی فیلم زنده خوانده می‌شود، استفاده شده است. این انقلابی است در صنعت فیلمسازی>.

بنابراین، اگر شما از Jungle Book یا کتاب جنگل خوشتان آمده، برای این فیلم هم باید منتظر چیز مشابهی باشید؛ با این تفاوت که این بار، به جای جنگل‌های استوایی، با صحراهای آفریقایی روبرو خواهید شد. بیلی همچنین درباره‌ انتقاداتی که به کیفیت پایین نسخه‌ جدید دیو و دلبر، از نظر فیلمنامه‌ای و ساختاری شده، می‌گوید: <داستان دیو و دلبر را به اشکال مختلفی روایت کرده‌اند. این هم روایتی بود که ما برای این فیلم برگزیدیم>

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان