فیلم و سینما

دیدنی های پرده نقره ای  Bliss

 

 

کارگردان: مایک کاهیل

نویسنده: مایک کاهیل

نقش آفرینان: 

اوئن ویلسون (Owen Wilson) 

 

 

سلما هایاک (Salma Hayek) 

نستا کوپر (Nesta Cooper) 

استیو زیسیس (Steve Zissis) 

 

خلاصه داستان: 

 این فیلم یک داستان تخیلی – عاشقانه را به تصویر می‌ کشد. داستان درباره‌ مردی به ‌نام گریگ (اوئن ویلسون) می ‌باشد که بعد از این که از همسرش طلاق می‌ گیرد از کارش نیز اخراج می ‌شود. 

او خیلی زود با زنی بی خانمان و  مرموز به ‌نام ایزابل (سلما هایاک) آشنا می‌ شود که معتقد است دنیای آلوده و متشنج پیرامون آنها واقعی نیست و با کامپیوتر شبیه سازی شده است.

نقد فیلم: 

فیلم Bliss  یکی از آن فیلم‌ های در سبک مجموعه گرگ و میش است که وقتی در سطوح بالا ارائه می‌ شود به نظر جذاب می ‌آید. با آمیزه ‌ای از مفاهیم وجودی علمی تخیلی و رومانس بر پایه شخصیت‌ های فیلم به نظر می ‌آید از آن فیلم ‌های همه چیز تمام باشد که چیزی را از دست نمی ‌دهد، اگرچه در واقع چیزی عظیم را از دست می ‌دهد. شاید این مورد فیلمسازی باشد که لقمه ‌ای بزرگ تر از دهانش برداشته است یا شاید هم موردی است که فیلمنامه کمک چندانی به قضیه نمی‌ کند یا شاید هم تعداد زیاد مسایل حل نشده خارج از لنز دوربین است که باعث می‌ شود آرزو کنیم که ای کاش مایک کاهیل بودجه کافی برای ساخت یک سریال کوچک را دریافت می ‌کرد.

اوئن ویلسون که نقش گریگ را بازی می ‌کند، یک کارگر مفلوک که در یک مرکز تکنولوژی کار می ‌کند و بهانه ‌های زیادی می ‌تراشد، اما در واقع کاری از پیش نمی ‌برد. گریگ به علت خوب نبودن در شغلش اخراج می ‌شود. اما اندکی پیش از اینکه جلسه با رئیسش تمام بشود، نزاعی درمی‌ گیرد که گریگ تنها بازمانده آن است. پس او هم کاری که هر فرد دارای عزت نفس انجام می ‌داد را انجام داده و اجساد را پنهان و به سمت باری در آن سوی خیابان می رود. او در آن جا با ایزابل (با بازی سلما هایاک) که ادعا می کند گریگ نیمه گمشده اش است، آشنا می شود. ایزابل همچنین به گریگ می گوید که آنها تنها انسان های واقعی در یک دنیای واقعیت مجازی اند. 

یکی از خطرناک ‌ترین ابهامات و گیج کننده‌ های فیلمی مثل این که بیشتر فانتزی است تا علمی تخیلی، تلاش برای ورود بیش از حد عمیق به ابعاد مکانیکی شرایط است. اوئن ویلسون و سلما هایاک هیچ تناسب عاطفی ‌ای با هم ندارند که مساله بزرگی است، زیرا قرار بر این بود که آن ‌ها نقش ستاره ‌های عاشق پیشه فیلم را بازی کنند. 

فیلم در درگیر کردن عاطفه ها شکست می خورد و به یک ناامیدی سینمایی می انجامد. 

در کانون مبهم و گیج کننده فیلم، دختر گریگ قرار دارد که واقعی نیست، اما برای گریگ عزیزتر از آن است که بتواند از او دست بکشد.

درجه بندی: این فیلم 1 ساعت و 44 دقیقه ای در آمریکا R  درجه بندی شده است، بنابراین تماشای آن برای افراد زیر 18 سال ممنوع است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست