اخباراخبار جهان

دکتر مرتضی محمودی پزشک و پژوهشگر ایرانی – آمریکایی فینالیست رقابت The Bright Futures Prize

دکتر مرتضی محمودی

پزشک و پژوهشگر ایرانی – آمریکایی

فینالیست رقابت The Bright Futures Prize

 

دکتر مرتضی محمودی، متخصص بیهوشی بیمارستان Brigham and Women’s Hospital واقع در جنب دانشکده پزشکی هاروارد (بوستون – ماساچوست)، یکی از سه فینالیست هفتمین دوره رقابت The Bright Futures Prize می باشد.  پروژه های فینالیست، پس از دو مرحله بررسی و ارزیابی علمی انتخاب شدند. The Bright Futures Prize با هدف حمایت از پژوهشگران Brigham Research Institute اهدا می شود. برنده، با رای مردمی انتخاب شده و 100 هزار دلار دریافت خواهد کرد. مراسم اهدای جایزه 7 نوامبر از ساعت 12 الی 6 بعد از ظهر برگزار شده و ورود برای عموم آزاد می باشد.

میلیون ها انسان در سراسر جهان از زخم های مزمن مانند زخم های دیابتی و زخم بستر (bedsore) ناشی از ایجاد فشار دراز مدت بر یک یا چند نقطه از بدن به دلیل خوابیدن طولانی مدت در یک وضعیت ثابت، رنج می برند. دکتر مرتضی محمودی، متخصص بیهوشی و پژوهشگر Brigham and Women’s Hospital در دوران جنگ ایران و عراق در ایران رشد کرد و هر روز شاهد مجروح شدن نظامیان و غیرنظامیان بود. مادر مرتضی او را تشویق کرد تا راه حلی برای  این مشکل بیابد. با تشویق های مادر، مرتضی تلاش هایش را برای یافتن درمانی برای زخم های مزمن آغاز کرد. راه حل دکتر محمودی patch مخصوص التیام زخم می باشد که مانند پوست عمل کرده و ترکیبی از بایومولکول های ترمیمی را روی زخم قرار می دهد. این ترکیب یا کوکتل حاوی ذرات ریزی است که با عفونت مبارزه کرده و به تشکیل رگ های خونی جدید و کاهش التهاب کمک می کند. این patch زندگی بیماران را بهبود می بخشد. زیرا بسیاری از بیمارانی که به زخم پا ناشی از دیابت دچار می شوند، با خطر قطع عضو روبرو بوده و بیماران سالمند که مدت طولانی بستری می شوند نیز با خطر عفونت زخم بستر و مرگ مواجه می باشند.

شما می توانید با مراجعه به لینک زیر ابتدا با دکتر محمودی و سایر فینالیست ها و پروژه ها آشنا شده و سپس با مراجعه به لینک دوم پروژه منتخب خود را انتخاب نمایید.  شرط سنی حداقل 18 سال برای رای دهندگان تعیین شده است.

http://www.discoverbrigham.org/brightfutures

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0