صفحه اصلی / اخبار / دکترجراح به تهدید و آزار جنسی پرستاران متهم شد!

دکترجراح به تهدید و آزار جنسی پرستاران متهم شد!

Behnam Marfou

پری ساوند / انتاریو- دکتر کاترین کلارک، سخنگوی کالج پزشکان و جراحان انتاریو، خبر آغاز تحقیقات در مورد دکتر بیل اسمیت، جراح ارتوپدی مرکز درمانی West Parry Sound  را اعلام کرد. پزشک مورد اشاره از سوی چند پرستار به تهدید و آزار جنسی و همچنین سوء رفتار حرفه ای متهم شده است.

این خبر در حالی اعلام شده که به طور معمول کالج پزشکان و جراحان انتاریو در مورد تحقیقات در جریان اظهار نظر نمی کند. اما دکتر کلارک تاکید کرد که به دلیل وجود حساسیت های عمومی نسبت به این پرونده، لازم دانسته که خبر انجام تحقیقات را علنی کند.

خبرنگاران نشریه Toronto Star اولین بار اوایل دسامبر گذشته در مورد دکتر اسمیت و اتهامات متعددی که به وی وارد شده، گزارش کرد. طی مصاحبه با 6 پرستار بیمارستان مورد اشاره، آنها مدعی شدند که از سوی اسمیت مورد آزار و تهدید قرار گرفته اند. دکتر اسمیت در سال 2009، پس از اخراج از بیمارستانی در جنوب غرب اتاوا به دلیل سوءرفتار و ایجاد جو مسموم در بیمارستان، به مرکز درمانی West Parry Sound منتقل شد.

پرستاران مرکز درمانی، به شرط محفوظ ماندن هویت شان، دکتر اسمیت را مردی قلدر و خشن توصیف کردند، که جو متشنج و نفرت انگیزی را در بخش جراحی بیمارستان حاکم کرده بود.

خبرنگاران نشریه تورنتو استار برای نظرخواهی از دکتر اسمیت با وی تماس گرفتند، اما نامبرده از گفتگو با خبرنگاران و یا پاسخ دادن به ایمیل های متعددشان خودداری کرده است. در عین حال دکتر دونالد ساندرسون، مدیر اجرایی بیمارستان تاکید کرد که مسوولین مرکز درمانی کاملا با کالج پزشکان و جراحان انتاریو همکاری می کند. ساندرسون گفت: ما نسبت به تضمین امنیت بیماران، کارکنان افراد جامعه خود را متعهد می دانیم و کلیه شکایات دریافتی را جدی تلقی می کنیم.

پرستاران ادعا می کنند که طی 4 سال گذشته، دکتر اسمیت آنها را در اتاق عمل مورد توهین و آزار فیزیکی و جنسی قرار داده است. همکاران او، دکتر اسمیت را مردی پر سر و صدا با شخصیتی منحصربه فرد توصیف می کنند که با موتورسیکلت به محل کارش می رود و در اتاق عمل پوتین سربازی بدون بند کثیف که لکه های خون بر روی آن دیده می شود، می پوشد.

اسمیت همچنین متهم است که از در اختیار قرار دادن اطلاعات و سوابق بالینی بیمار به پزشکان یا پرستارانی که وظیفه رسیدگی به بیماران بعد از عمل به آنها سپرده می شود، خودداری کرده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *