علم و دانش

دو مبتکر جوان مکزیکی از نوعی کاکتوس چرم ارگانیک ساختند 

آدرین لوپز و مارت کازارس، دو مبتکر و مخترع جوان مکزیکی، اولین چرم ارگانیک ساخته شده از کاکتوس nopal را معرفی کردند. این محصول می تواند جایگزین با کیفیت و سازگار با محیط زیست برای چرم واقعی باشد. 

لوپز و کازارس 2 اکتبر در نمایشگاه بین المللی چرم در میلان ایتالیا، محصول جدید را معرفی کردند. آنان امیدوارند که بتوانند توجه طراحان طراز اول مد را به سوی خود جلب کرده و آنها را به استفاده از این محصول متقاعد کنند. دو همکار جوان به مدت 2 سال برای ساخت چرم ارگانیک و گیاهی تلاش کردند.

کاکتوس nopal همواره به عنوان سمبل ملی مکزیک محسوب شده است و به عنوان یک ماده غذایی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این گونه کاکتوس که غنی از آنتی اکسیدانت می باشد، به طرح مختلف در غذاهای مکزیکی مورد استفاده قرار می گیرد. چه در انواع سالاد، غذاهای گوشتی، تورتیلای ذرت و همچنین آب میوه ها. Nopal در کنار خاصیت غذایی، همچنین خاصیت درمانی دارد و برای رنگ کردن پارچه نیز مورد استفاده قرار می گیرد. 

لوپز و کازارس در ساخت چرم ارگانیک از کاکتوس را از مبتکرین اروپایی الهام گرفتند. از جمله محصولات چرمی به نام Frumat که در ایتالیا و از ضایعات به جا مانده از فرایند فراوری سیب ساخته شده است و همچنین Pinatex که در اسپانیا و از برگ آناناس تهیه می شود. مبتکرین مکزیکی بالاخره پس از چندین آزمایش و خطا، موفق به ساخت محصول مورد نظرشان شدند. محصولی با کیفیت  که می تواند در کالاهای لوکس مورد استفاده قرار بگیرد.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *