اخباراخبار کانادا
موضوعات داغ

دو سال زندان مجازات مرد اهل مونترال به جرم قتل همسر مبتلا به آلزایمر

مونترال- میشل کدوت، مرد اهل مونترال که 20 فوریه 2017، همسرش که مبتلا به آلزایمر بود را به قتل رساند به 2 سال حبس و 3 سال حبس تعلیقی محکوم شد. این در حالیست که دادستان به دلیل بی دفاع و آسیب پذیر بودن قربانی مجازات 8 سال زندان را درخواست کرده بود. کدوت 3 ماه قبل از سوی هیئت منصفه به اتهام قتل جاسلین لیزوت گناهکار تشخیص داده شد.

وکلای مدافع کدوت مدعی شدند که موکل شان برای پایان دادن به رنج و عذاب همسرش او را به قتل رساند. لیزوت 60 ساله در هنگام مرگ به شدت بیمار بوده و قدرت تکلم خود را از دست داده بود. اما پزشک معالج، مرگ قریب الوقوع وی را تشخیص نداده و بر لزوم ادامه مراقبت از بیمارش تاکید کرد.

جاسلین در سال 2011 مبتلا به آلزایمر تشخیص داده شد و در مارچ 2013 در بیمارستان بستری و سپس ژانویه 2014 به خانه سالمندان منتقل گردید.

رسانه ها انگیزه قتل را ترحم توصیف کرده اند. کدوت در دادگاه مدعی شد که دیدن همسرش در آن وضعیت نامناسب او را آزار می داد. او گفت که در روز قتل، با دیدن وضعیت همسرش متاثر شده و به گریه افتاد و در یک لحظه، بدون تامل، بالش را روی صورت همسرش قرار داده و او را خفه کرد. کادوت گفت: جاسلین زجر می کشید. نمی خواستم بیشتر از این عذاب بکشد.

اما یکی از فرزندان بزرگسال لیزوت در دادگاه مدعی شد که کدوت برای نفع شخصی و رهایی از بار مسوولیت مراقبت از جاسلین او را به قتل رساند. یکی از فرزندان لیزوت گفت: ما مادرمان را 3 بار از دست دادیم. اول وقتی پدرمان درگذشت و مادرمان منزوی شد؛ دومین بار وقتی به آلزایمر مبتلا شد و بالاخره وقتی کدوت به زندگی اش پایان داد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان