اخباراخبار کانادا

دو راهی دولت- پیش خرید واکسن احتمالی کرونا یا سرمایه گذاری برای تولید واکسن داخلی

 

به گزارش گلوب اند میل، هم اکنون مذاکرات داغی درباره پیش خرید واکسن احتمالی کوید-19 برای کانادایی ها در بین مقامات بهداشت و سلامت کانادا در جریان است.

به گفته دکتر ترزا تم، افسر ارشد سلامت کانادا، یک کار گروه مستقل در رابطه با گزینه های کانادا برای انتخاب واکسن به دولت مشاوره می دهد که یکی از این گزینه ها تولید واکسن کووید-19 در داخل کشور است. 

دکتر تم گفت نمی خواهیم کانادا برای دریافت واکسن در صف انتظار بماند.

در این راستا، برخی کارشناسان بهداشت و سلامت این سوال را مطرح می کنند که چرا دولت فدرال تصمیم گیری درباره 35 میلیون دلار کمک درخواستی شرکت Providence Therapeutics  تورنتو را برای سرمایه گذاری بر روی تولید واکسن از طریق تکنولوژی جدید به تاخیر می اندازد در حالی که دولت آمریکا کمک مالی قابل توجهی به شرکت های فعال در این زمینه کرده است.

شرکت Providence  مدعی است در صورت حمایت مالی دولت و موفقیت آمیز بودن آزمایشات، می تواند تا اواسط سال 2021، 5 میلیون دز واکسن ضد ویروس کرونا را روانه بازار کند.

 

 

دکتر تم در کنفرانس مطبوعاتی خود گفت نقش کار گروه واکسیناسیون، متشکل از متخصصین بیماری های همه گیر و همچنین کارشناسان تولید واکسن، ارائه مشاوره به دولت است اما تصمیم گیری نهایی به عهده خود دولت است.

مت جنرو، کارشناس سلامت از حزب محافظه کار، نیز از دولت خواست هرچه زودتر به این تاخیر در تصمیم گیری پایان دهد. او گفت: در دولت ترودو، کانادا به جای اینکه در تولید واکسن و عبور از بحران پیشرو باشد، در تحقیق و پژوهش از سایر کشورها عقب مانده است. وی افزود: ما انتظار داریم دولت هرچه سریع تر برنامه ای برای تسریع تحقیقات و همچنین خرید واکسن برای کانادایی ها ارائه دهد.

براد سورنسن، مدیر شرکت Providence نیز گفت از اواخر ماه می که طرح پیشنهادی خود را برای تولید واکسن به دولت ارائه کرده، هنوز پاسخی دریافت نکرده است.

جان پاور، سخنگوی وزیر علوم و نوآوری، گفت پیشنهادهای شرکت های مختلف هنوز در دست بررسی است.

دکتر تم در این کنفرانس مطبوعاتی افزود دولت به دنبال بررسی راه های خرید واکسن و در عین حال بررسی گزینه های داخلی است. او گفت در حال حاضر دولت برای پیش خرید واکسن های احتمالی ویروس کرونا با شرکت های سازنده وارد مذاکره شده است. 

در هفته های اخیر، با پیشرفت روند بازگشایی اقتصادی و همچنین گرم شدن هوا در تابستان که احتمالا منجر به افزایش مهمانی ها و دورهمی ها شده است، تعداد مبتلایان در کانادا که به روزانه 273 نفر در اوایل جولای رسیده بود، به 496 نفر افزایش پیدا کرده است. دکتر تم گفت ممکن است بخشی از این افزایش، نتیجه مهمانی ها و گردهمایی های تعطیلات روز کانادا باشد. او گفت در صورتی که مردم همکاری نکنند و توصیه های بهداشتی را نادیده بگیرند ممکن است اعمال محدودیت ها از سر گرفته شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید