اخباراخبار جهان

دونالد ترامپ خواهان تعویق انتخابات ریاست جمهوری 3 نوامبر 

 

واشنگتن- CBC News: این اولین بار نیست که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، ایده تعویق انتخابات نوامبر را مطرح کرده است. او بدون ارائه شواهدی که ادعایش را ثابت کند، استدلال می کند که  افزایش رای گیری پستی یا increased mail-in voting  می تواند منجر به تقلب در انتخابات بشود.  

تاریخ برگزاری انتخابات فدرال بر اساس قانون مصوب 1845 تعیین شده و همواره ثابت است. بر این اساس انتخابات ریاست جمهوری بایستی در سه شنبه بعد از اولین دوشنبه ماه نوامبر برگزار شود. به این ترتیب انتخابات امسال 3 نوامبر 2020 برگزار خواهد شد. برای تغییر آن به تایید کنگره نیاز می باشد. 

ترامپ در توییت پنجشنبه 30 جولای خود نوشت: رای گیری از طریق پست، انتخابات ماه نوامبر را به نادرست ترین و جعلی ترین انتخابات تاریخ آمریکا که شرمساری بزرگی برای کشور است، بدل خواهد کرد. انتخابات را تا زمانی که مردم بتوانند به نحو صحیح و ایمن رای بدهند، به تعویق بیندازید. 

توییت او همزمان با انتشار گزارش اقتصادی ناامیدکننده، منتشر شد. لازم به یادآوریست که بیش از 150 هزار آمریکایی به دلیل ابتلا به COVID-19 جان خود را از دست داده اند. 

همانطور که انتظار می رفت، واکنش ها به توییت ترامپ به سرعت آغاز شد. 

 

 

جکی اسپیر، نماینده کنگره از کالیفرنیا نوشت: این چیزی از کودتا بر علیه مردم ایالات متحده آمریکا و قانون اساسی کم ندارد. 

سناتور پاتریک لهی  (از ورمونت) نیز ترامپ را به تلاش برای زیر سوال بردن مشروعیت انتخابات متهم کرد. 

سناتور تام باراسو (از وایومینگ) اولین جمهوریخواهی بود که با پیشنهاد ترامپ مخالفت کرد.  براسو گفت: خیر. ما تاریخ انتخابات را به تعویق نمی اندازیم. انتخابات را در روز موعود برگزار خواهیم کرد. البته شمارش تمام آرا، زمان خواهد برد. 

نمایندگان جمهوریخواه کنگره بلافاصله واکنش نشان داده و میتچ مک کانل، رهبر جناح اکثریت سنا (جمهوریخواه) نیز اعلام کرد که تاریخ انتخابات تغییر نخواهد کرد. 

همانطور که گفته شد هیچ مدرکی که تقلب در رای گیری پستی را نشان دهد، وجود ندارد. حتی در ایالت هایی که رای گیری بصورت پستی انجام می شود. 5 ایالت اعلام کرده اند که انتخابات نوامبر را از طریق برگه های پستی برگزار کرده و تدابیر لازم برای احراز اطمینان از عدم دخالت عوامل خارجی و اخلال در روند انتخابات در نظر گرفته شده است. 

ترامپ برای زیر سوال بردن انتخابات نوامبر تلاش کرده و چنین رای گیری را مستعد تقلب و بزرگترین تهدید برای انتخاب مجددش به مقام ریاست جمهوری می داند. او ماه گذشته در جمع هوادارانش در آریزونا گفت: این انتخابات به نظر من، فاسدترین انتخابات در تاریخ کشورمان خواهد بود. 

از سوی دیگر هوگان گیدلی، سخنگوی کمپین انتخاباتی ترامپ، برای توجیه توییت ترامپ تلاش کرده است و می گوید که قصد رئیس جمهور زیر سوال بردن بلوایی است که دموکرات ها با اصرارشان بر روی رای گیری پستی ایجاد کرده اند. گیدلی گفت: آنها (دموکرات ها) از کروناویروس برای تحمیل رای گیری پستی استفاده کرده اند. 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید