اخباراخبار جهان

دولت چین: اسلام غده غیرقابل درمان و داروی سمی است

چین- مقامات چینی، اسلام را مشکل بزرگی برای خود تلقی می کنند و به اقدامات سرکوب گرانه بر علیه اقلیت مسلمان Uighur، افزوده اند. به گزارش سازمان ملل و مقامات آمریکایی، حدود 1 میلیون مسلمان چینی در اردوگاه های اصلاح و تربیت نگهداری می شوند.

در این اردوگاه ها، مسلمانان به ترک دین و یادگیری سرودهای کمونیستی تشویق می شوند. حتی گفته می شود که به آنها به زور گوشت خوک و الکل خورانده می شود.

رادیوی دولتی چین، مسلمانان را مبتلا به نوعی <بیماری ایدئولوژیکی>، <افراط گرایی> و <تروریسم> توصیف می کنند. در بیانیه رادیویی سال گذشته، آمده بود: <افراط گرایی مذهبی> مانند داروی سمی، افکار مردم را گمراه می کند. اگر افراط گرایی مذهبی را ریشه کن نکنیم، تروریست ها مانند غده های سرطانی غیرقابل درمان، در سراسر کشور پخش می شوند.

جالب اینکه مقامات چینی، اردوگاه های اصلاح و بازپروری را <بیمارستان> خطاب می کنند. زیرا به قول خود در این مکان ها، ذهن بیمار مسلمانان درمان می شود.

اویغورها ساکن شمال غرب چین هستند که در ایالت خودگردان سین کیانگ یا ترکستان شرقی (به مرکزیت اورومپی) زندگی می کنند. آنها از اقوام ترک و مسلمان سنی هستند. این منطقه دارای منابع غنی گاز طبیعی و ذخایر معدنی است و به عنوان دروازه تجارت چین با آسیای مرکزی محسوب می شود. اویغورها اغلب شهرنشین هستند و به بازرگانی و پیشه وری مشغولند. زبان آنها ترکی اویغوری است. این زبان تا حدودی از زبان عربی تاثیر گرفته است.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!