اخباراخبار کانادا

دولت فورد 30 سپتامبر، روز حقیقت و آشتی، را در انتاریو تعطیل نمی کند

 

در حالی که تعطیلی Labour Day  را به تازگی پشت سر گذاشته ایم بسیاری از مردم انتظار لانگ ویکندهای پاییزی را می کشند. اکنون کمتر از 4 هفته به روز شکرگزاری باقی مانده، سپس بعضی استان ها تعطیلی روز سربازان گمنام را در پیش خواهند داشت و بعد هم کریسمس از راه خواهد رسید. اما در این میان عده ای این شانس را دارند که 30 سپتامبر را هم به فهرست تعطیلات خود اضافه کنند. در واقع همه چیز بستگی به محل زندگی شما دارد. 

به نوشته نشنال پست، با وجود اینکه دولت فدرال 30 سپتامبر را به عنوان روز حقیقت و آشتی نامگذاری و آن را یک تعطیلی رسمی اعلام کرد، هر یک از استان ها رویکرد متفاوتی را در پیش گرفته است. برای مثال، بریتیش کلمبیا ضمن کاهش ساعات کاری بخش خدمات عمومی، مدارس و برخی موسسات آموزشی و همچنین بعضی از ادارات بخش سلامت را تعطیل اعلام کرد. آلبرتا در حالی که پرچم های خود را در این روز به حالت نیمه افراشته در خواهد آورد، موضوع تعطیلی را به کارفرمایان واگذار کرد تا در صورت تمایل این روز را به کارکنان خود مرخصی بدهند. البته شورای شهر کلگری تصمیم به اعلام تعطیلی رسمی در این شهر گرفته است. دیوید داکورث، از اعضای شورای شهر، از مردم خواست در این روز وقت بیشتری را صرف آشنایی با تاریخ بومیان، سیاست های یکسان سازی، مدارس شبانه روزی و آسیب هایی که طی این سال ها به نسل های بومیان وارد شده است، کنند. منیتوبا نیز اعلام کرد همه بخش های دولتی غیر ضروری و ادارات و همچنین مدارس استان در روز 30 سپتامبر تعطیل خواهد بود.

اما انتاریو تصمیم دیگری گرفته است. کرتیس لیندسی، سخنگوی وزارت امور بومیان استان، گفت این روز در انتاریو تعطیل نخواهد بود. لیندسی افزود: دولت انتاریو با همکاری بومیان استان برای گرامیداشت این روز، همانند بزرگداشت روز سربازان گمنام، تمام تلاش خود را خواهد کرد. دولت کبک نیز اعلام کرد فعلا برنامه ای برای اضافه کردن این روز به فهرست تعطیلات رسمی خود ندارد.

 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست