اخباراخبار کانادا

دولت فدرال به دنبال شناسایی و برخورد با مشاوران مهاجرتی متقلب

اتاوا- دولت فدرال برنامه خود برای برخورد با مشاوران مهاجرتی متقلب را اعلام کرد. تدابیر دولت شامل ایجاد یک سازمان نظارتی تخصصی به نام College of Immigration and Citizenship Consultants، مشابه کالج پزشکان و جراحان و کالج وکلا، می باشد.

دولت کانادا در لایحه بودجه اخیر خود، مبلغ 51.9 میلیون دلار را طی پنج سال به بهبود سیستم نظارت بر فعالیت مشاوران مهاجرت اختصاص داد.

اعضای کمیته شهروندی و مهاجرت مجلس فدرال، در سال 2017 استشهاد 50 شاکی را که علیرغم پرداخت پول های هنگفت به مشاوران مهاجرت، اطلاعات اشتباه یا خدمات ناقص دریافت کرده بودند را شنیده و ملزم به یافتن راهکار برای بهبود سیستم نظارتی شدند. احمد حسین، وزیر مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا گفت: این وظیفه دولت است که از اینگونه فعالیت های غیرقانونی و غیراخلاقی جلوگیری کند. بایستی سیستمی ایجاد شود که بتواند به نحو صحیح از طرفین محافظت کند. با اینکه متقلبین همواره راهی برای کسب سود پیدا می کنند، اما بایستی شانس موفقیت آنها را محدود کرده و دیگران را از تقلید شیوه های غیراخلاقی برحذر داشت.

کالج مشاوران مهاجرت و شهروندی، اختیار رسیدگی به شکایات طرح شده بر علیه مشاوران و انتشار اسامی مشاورانی که تحت پیگرد قرار می گیرند را در وب سایت خود، خواهد داشت. همچنین می تواند مشاورانی که استانداردها و مقررات تعیین شده را نقض می کنند، توبیخ نموده و با دریافت حکم دادگاه از ادامه فعالیت آنها جلوگیری نماید.

کالج همچنین دوره های آموزشی برای دست اندرکاران این صنعت ارائه نموده و سیستمی برای تشخیص صلاحیت و کسب مجوز برای ارائه خدمات مشاوره ای مختلف، ایجاد خواهد کرده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان