اخباراخبار کانادا

دولت فدرال برای هر کانادایی دو دز واکسن COVID-19 سفارش می دهد

 

اتاوا- CP24: دولت کانادا بیش از 75 میلیون سرنگ و باند آغشته به الکل سفارش داده است تا به محض آماده شدن واکسن COVID-19، واکسیناسیون را انجام بدهد. 

آنیتا آناند، از اعضای کابینه، می گوید که دولت قصد تامین واکسن به تعداد کافی برای تزریق 2 دز به هر کانادایی را دارد. 

هم اکنون ده ها واکسن ساخته شده در کشورهای مختلف مراحل تست بالینی روی انسان را سپری می کنند. 140 واکسن نیز در مراحله اولیه ساخت بسر می برند. اما بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کنند که اولین واکسن ها، زودتر از 2021 آماده عرضه به بازار نخواهند بود. 

شرکت کبکی Medicago هفته گذشته، یعنی 13 جولای تست واکسن روی انسان را آغاز کرد. این شرکت امیدوار است نتایج اولیه واکسیناسیون 180 فرد داوطلب اوایل پاییز سال جاری به دست آید. 

به گفته آناند، کانادا 75.2 میلیون سرنگ  و دیگر وسایل مورد نیاز برای تزریق واکسن و همچنین 250 هزار ظرف مخصوص برای ذخیره و دور انداختن ایمن سرنگ های استفاده شده را سفارش داده و تا پایان اکتبر آنها را تحویل خواهد گرفت. 

 

 

دولت فدرال همچنین قصد تغییر شیوه خرید تجهیزات و وسایل پزشکی را دارد تا خرید اینگونه تجهیزات با برنامه ریزی قبلی انجام شود و نه بصورت شتابزده در وضعیت اضطرار. به همین دلیل دولت قصد واگذار کردن مسوولیت تامین اینگونه تجهیزات، از جمله میلیون ها ماسک، دستکش و لباس جراحان و سایر پوشش های محافظ، از مرحله سفارش تا دریافت، انبارداری و توزیع ماهانه، به بخش خصوصی را دارد. 

دعوت به شرکت در مناقصه 16 جولای صادر شده است. دولت به دنبال امضاء قرارداد با شرکتی است که دارای امکانات لازم، از جمله انبارهای مناسب با دمای کنترل شده، در نزدیکی فرودگاه های همیلتون و تورنتو، مونترال و همچنین یک فرودگاه در آلبرتا یا بریتیش کلمبیا، می باشد. شرکت برنده می بایست توانایی دریافت و توزیع 27 هزار پالت در ماه و همچنین ظرفیت دریافت 220 کانتینر و 400 باکس حاوی کالاهای دیگر را داشته باشد. 

در دوران پاندمی خرید تجهیزات پزشکی، کشورهای جهان را به رقابت تنگاتنگ با یکدیگر وادار کرده است. همگان کمبود ماسک و پوشش محافظ در روزهای نخست پاندمی را به یاد دارند. مسلما دولت ها مایل به تکرار آن وضعیت نبوده و خواهان کسب آمادگی قبلی برای رویارویی با موج دوم یا پاندمی های دیگر می باشند. 

کانادا از آغاز پاندمی به اینسو بیش از 40 هزار دستگاه تنفس مصنوعی سفارش داده ولی خوشبختانه تعداد مبتلایان به COVID-19 که به این دستگاه حیاتی نیاز داشتند، به مراتب کمتر بوده است. تا به امروز 367 دستگاه تحویل شده و مابقی به تدریج تحویل خواهند شد. این دستگاه ها در اتاوا انبار شده و در صورت نیاز بین استان ها توزیع خواهند شد. 

بر اساس توافق میان دولت فدرال و دولت های استانی، 80 درصد کالاهای پزشکی خریداری شده بین استان ها تقسیم شده و 20 درصد باقی مانده در انبارهای طرف قرارداد دولت در اتاوا ذخیره خواهند شد. 

خبر خوب اینکه حدود 40 درصد از تجهیزات پزشکی مورد نیاز در کانادا هم اکنون در داخل کشور تولید می شوند. از جمله برای اولین بار ماسک های N95 و وسایل مورد نیاز برای تست COVID-19 از تولید کنندگان داخلی تامین می شود. مسلما دولت فدرال دریافته است که بایستی وابستگی اش به تامین کنندگان خارجی را به حداقل برساند تا در آینده با کمبود اینگونه تجهیزات روبرو نشود. 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید