علم و دانش

دولت برزیل: میسیونرهای آمریکایی، قبایل بومیان را بیمار می کنند

میسیونر یا مبلغ مذهبی، عضوی از یک گروه مذهبی است که برای دعوت به دین یا ترویج آموزش و پرورش، عدالت اجتماعی، بهداشت یا توسعه اقتصادی به مناطق مختلف جهان اعزام می شود.
وزیر امور بومیان برزیل می گوید که گروهی از مبلغین مسیحی آمریکایی که در برزیل فعالیت می کنند، اعضای قبایل دورافتاده و منزوی را بیمار و با خطر مرگ و نابودی روبرو کرده اند.

مبلغی به نام استیو کمپبل، ماه گذشته وارد منطقه تحت کنترل قبیله Hi-Merima، یکی از معدود قبایل باقی مانده در برزیل که با جهان خارج و انسان های دیگر هیچ گونه تماس مستقیم ندارند، شد. سخنگوی وزارت امور بومیان می گوید: <حتی اگر تماس مستقیم برقرار نشده باشد، احتمال سرایت بیماری ها به این منطقه دورافتاده بسیار زیاد می باشد.>

اطلاعات بسیار اندکی در مورد قبیله Hi-Merima که در ایالت Amazon زندگی می کنند، موجود است. تا به این لحظه، مشخص نیست که وزارت امور بومیان با میسیونر مورد اشاره چگونه برخورد کرده و چه جریمه ای برایش تعیین خواهند کرد. به گزارش نشریه برزیلی Folha de Sao Paulo، مسوولین میسیونری، ادعا می کنند که اشتباها و در حین آموزش نحوه استفاده از GPS به بومیان قبیله همجوار به نام Jamamadi، به منطقه تحت کنترل قبیله وارد شده بودند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0