اخباراخبار کانادا

دولت انتاریو رسما استفاده از ماسک را به مردم توصیه کرد

به گزارش blogto، اندکی پس از آن که مقامات بهداشت و سلامت دولت فدرال رسما به مردم توصیه کردند در مکان هایی که امکان فاصله گذاری اجتماعی مناسب وجود ندارد از ماسک های غیر پزشکی استفاده کنند، دولت استانی نیز همین توصیه را به طور ویژه به مردم انتاریو کرد.

داگ فورد، نخست وزیر، و کریستین الیوت، وزیر بهداشت دولت استانی در کنفرانس مطبوعاتی روزانه خود در روز چهارشنبه توصیه رسمی دولت استانی را از طرف دکتر دیوید ویلیامز، افسر ارشد بهداشت استان، اعلام کردند. در این توصیه گفته شد با توجه به اینکه فروشگاه های سراسر استان در حال بازگشایی هستند، در بعضی شرایط باید بیشتر احتیاط کرد. فورد گفت: اگر برای کار ضروری از خانه خارج می شوید یا از حمل و نقل عمومی استفاده می کنید، و نمی توانید دو متر فاصله را حفظ کنید، به شما توصیه می کنیم از ماسک غیر پزشکی استفاده کنید یا جلوی دهان و بینی خود را بپوشانید. فورد افزود همچنان فاصله گذاری مناسب و ماندن در خانه به ویژه در صورت داشتن علائم مهم ترین اقدام برای مقابله با کووید-19 است.

دولت استانی همچنین راهنمایی هایی درباره چگونگی استفاده صحیح از ماسک ارائه داد. از جمله اینکه ماسک باید از دو لایه ضخیم درست شده باشد، پشت سر یا گوش ها بسته شود، بدون فاصله از بینی و دهان، روی آنها را کاملا بپوشاند، و ضمنا کودکان، افراد دارای مشکلات تنفسی، و کسانی که قادر به برداشتن ماسک خود نیستند، نباید از ماسک استفاده کنند.

از کسانی که از مترو و اتوبوس استفاده می کنند به طور ویژه خواسته شده در پوشیدن ماسک سهل انگاری نکنند. از دیگر دستورالعمل ها برای حمل و نقل عمومی می توان به کاهش ظرفیت اتوبوس، علامتگذاری برای حفظ فاصله بین مسافران، قرار دادن شیلد محافظ بین راننده و مسافران، در دسترس قرار دادن مواد ضدعفونی دست نزدیک در ورودی و خروجی، و ضدعفونی کردن سطوح اشاره کرد. 

فورد در پایان اضافه کرد که شخصا استفاده از ماسک را بسیار بسیار توصیه می کند.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!