اخباراخبار کانادا

دولت انتاریو در حال رایزنی برای حذف شکاف جنسیتی در میزان دستمزد

تورنتو- دولت محافظه کار پیشروی انتاریو در حال جمع آوری بازخوردها و نقطه نظرات صاحبان بیزنس برای تدوین لایحه جدید حذف شکاف جنسیتی در میزان دستمزد می باشد. دولت داگ فورد سال گذشته قانون مصوب دولت لیبرال را به حال تعلیق در آورد. قانون قبلی، منتشرکنندگان کلیه آگهی های استخدامی را ملزم به درج میزان دستمزد کرده، کارفرمایان را از پرس و جو در مورد حقوق و دستمزد قبلی متقاضی کار و یا برخورد انضباطی با کارکنانی که حقوق و دستمزد خود را نزد یکدیگر فاش می کنند منع می کرد. طبق جدیدترین گزارش اداره آمار کانادا، شکاف جنسیتی میزان حقوق و دستمزد 29.3 درصد در سال می باشد. به عبارتی زنان در ازای هر 1 دلار درآمد همکاران مرد خود، 71 سنت حقوق می گیرند.

خانم لوری اسکات، وزیر کار دولت محافظه کار گفت: لیبرال ها قانون را بلافاصله قبل از انتخابات استانی و بدون مشورت و رایزنی تصویب کردند. در حالی که افرادی که از این قانون متاثر شدند به دنبال فرصتی برای ابراز نقطه نظرات شان بودند. وی افزود: ما متعهد به حذف شکاف جنستی در میزان دستمزد هستیم. معتقدم تعجیل نکردن و شنیدن طرفین ذیربط در مورد نحوه صحیح این کار و استفاده از ایده های بعضا جالب، ارزشمند خواهد بود.
بر اساس قانون قبلی، کارفرمایان با 100 یا تعداد بیشتری کارمند یا کارگر ملزم به محاسبه شکاف جنسیتی در میزان دستمزد و گزارش آن به دولت بودند. در نظرسنجی و رایزنی دولت محافظه کار، سوالاتی در مورد بهترین شیوه محاسبه شکاف جنسیتی حقوق و دستمزد و پرسش های دیگر طرح شده است. اما آندریا هوروات، رهبر حزب نیودموکرات انتاریو این سوالات را برای زنان شاغل توهین آمیز ارزیابی می کند.
از سوی دیگر، اشلی جالینور، معاون بخش سیاستگذاری در اتاق بازرگانی انتاریو می گوید که سازمان متبوعش شکاف جنسیتی را چالشی مهم ارزیابی کرده و آماده ارائه نقطه نظرات و بازخوردهای خود به دولت می باشد.
رایزنی عمومی دولت تا 5 آوریل 2019 ادامه خواهد داشت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان