اخباراخبار کانادا

دولت انتاریو: تست امیشن اتومبیل لغو می شود!

تورنتو- داگ فورد، رئیس دولت محافظه کار انتاریو با شرکت در کنفرانس خبری، خبر لغو تست اجباری امیشن اتومبیل های قدیمی تر از 7 سال را اعلام کرد. بنابراین از 1 آوریل 2019 به بعد، رانندگان انتاریویی ملزم به انجام Drive Clean Test نخواهند بود. این اقدام سبب صرفه جویی مجموعا 40 میلیون دلار در سال در هزینه های رانندگان انتاریویی خواهد شد.

بر اساس برنامه Drive Clean، که در سال 1999 به اجرا گذاشته شد، سالانه بیش از دو میلیون اتومبیل مورد تست امیشن می دهند. این در حالیست که شرکت های اتومبیل سازی در مقایسه با گذشته، استانداردهای بالاتری را در تولیدات شان رعایت می کنند. راد فیلیپس، وزیر محیط زیست انتاریو با اشاره به این مطلب تاکید کرد که دولت به زودی برنامه جدیدی را برای تست کامیون ها و سایر وسایل نقلیه سنگین تدوین خواهد کرد. اما این برنامه شامل اتومبیل های سواری نخواهد بود. وی برای توجیه تصمیم دولت به نتیجه مطالعات پژوهشگران دانشگاه تورنتو اشاره کرد که در آن به آلاینده بودن کامیون ها و آلوده تر بودن مسیرهای معمول حرکت کامیون ها، اشاره شده بود.

مایک شراینر، رهبر حزب سبز انتاریو در واکنش به تصمیم دولت گفت: <می توانم بپذیرم که برنامه Drive Clean مانند گذشته کارآیی ندارد. اما وقتی کارنامه محیط زیستی این دولت را بررسی می کنید، می بینید که کاری جزء لغو برنامه های حمایتی انجام نداده است.>

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0