اخباراخبار کانادا

دولت انتاریو با اعلام وضعیت اضطراری دستور ماندن در خانه را صادر کرد

 

تورنتو- با ادامه روند رو به افزایش موارد کووید-19 در استان، شمار بستری شدگان در بیمارستان و رسیدن آمار مرگ و میر به بالاترین سطح، دولت انتاریو بار دیگر در استان وضعیت اضطراری اعلام کرده است و با اعمال مقررات سختگیرانه ساعت کار خرده فروشی ها را کاهش داده است. 

داگ فورد، رئیس دولت انتاریو طی کنفرانس خبری امروز از کوئینز پارک، جهت جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر این بیماری مهلک، محدودیت های مضاعف را اعلام کرد. 

به این ترتیب از 12:01 بامداد پنجشنبه 14 ژانویه، شهروندان انتاریویی برای حداقل 28 روز ملزم به ماندن در خانه، مگر برای انجام کارهای ضروری می باشند. 

این دستور به منظور کاهش رفت و آمدها و تماس های روزانه مردم با افراد غیر از اعضای خانوار، صادر شده است. اعلام وضعیت اضطراری به دولت این امکان را می دهد تا اقدامات جدید فراتر از مقررات لاک داون را که از 26 دسامبر اعمال شده است، به اجرا بگذارد. اعلام وضعیت اضطراری همچنین به دولت اجازه تعطیلی مشاغل بیشتر، ممنوعیت اجتماعات و صدور دستور ماندن در خانه را می دهد.

 فورد همچنین از کاهش ساعت کار خرده فروشی ها و اجتماعات از 10 نفر به 5 نفر سخن گفت.  اقدامات جدید مشابه مقرراتی است که بهار گذشته و در طول موج نخست پاندمی به اجرا گذاشته شد. 

 

 

اما تغییر جدید در مقایسه با قبل این است که کارکنان مشاغل غیرضروری که هم اکنون در محل کار خود مشغول کار می باشند، بایستی از خانه کار کنند و یا با جریمه روبرو شوند.  

لازم به یادآوریست که مقررات منع رفت و آمد، مشابه آنچه در کبک به اجرا گذاشته شده است، در انتاریو اجرا نخواهد شد. 

ساعت کار فروشگاه های غیر ضروری که مجاز به فعالیت می باشند، از 7 صبح تا 8 شب خواهد بود.

کاهش ساعت کار شامل خوار و بار فروشی ها، داروخانه ها، پمپ بنزین ها، بقالی ها و رستوران هایی که خدمات take-out و دلیوری ارائه می کنند، نخواهد بود.    

ساخت و سازهای غیر ضروری نیز محدود می شوند. 

خدمات مراقبت های بهداشتی، از جمله مطب های دندانپزشکی، فیزیوتراپی و کایروپرکتور همچنان دایر خواهند بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست