اخباراخبار کانادا

دولت آلبرتا هزینه داروی پیشگیری از اچ آی وی را پوشش می دهد

آلبرتا- دولت نیودموکرات آلبرتا اعلام کرد که از اول اکتبر 2018، هزینه داروی PrEP که برای پیشگیری از آلوده شدن به HIV تجویز می شود را پوشش خواهد داد. راشل ناتلی، رئیس دولت آلبرتا خبر فوق را در جریان برگزاری راهپیمایی همجنسگرایان اعلام کرد.

ناتلی گفت: <با تسهیل دسترسی به این دارو به قیمت ارزان تر، افراد پرخطر می توانند ریسک ابتلا را کاهش بدهند.> آلبرتایی ها برای دریافت دارو به نسخه پزشک نیاز خواهند داشت.

PrEP که نام کامل آن pre-exposure prophylaxis است، معمولا تحت نام تجاری Truvada فروخته شده و برای افرادی که در معرض ابتلا قرار دارند تجویز می شود. این دارو، به گفته کارشناسان مرکز پیشگیری از بیماری ها، کاملا در پیشگیری از انتقال HIV موثر است. استفاده روزانه از این دارو ریسک آلوده شدن به HIV را تا 90 درصد کاهش می دهد.

مردان همجنسگرا یا دوجنس گرا و زنان تراجنسیتی این دارو را دریافت می کنند. علیرغم موثر بودن این دارو، هزینه گران آن مشکل ساز می باشد. هزینه داروی ژنریک PrEP روزی 8.30 دلار یا ماهی 250 دلار می باشد. اما هزینه خرید داروی Truvada، حدود 1 هزار دلار در ماه می باشد.

آلبرتا در میان استان های کانادا از نظر نرخ  آلودگی HIV در مکان چهارم قرار دارد. در فاصله سال های 16-2015، موارد تایید شده 11.6 درصد افزایش داشت.

لازم به ذکر است که دولت های بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان، انتاریو، کبک، نووا اسکوشیا و نیوبرانزویک، هزینه داروی PrEP را پوشش می دهند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0