اخباراخبار کانادا

دوشنبه 4 ماه مه؛ آخرین تحولات COVID-19 در کانادا

اتاوا- The Canadian Press: جاستین ترودو، اندرو شیر و دکتر ترزا تم، طی اظهارات امروز 4 ماه مه، به آخرین تحولات مربوط به COVID-19 پرداخته اند. پس از انعکاس خلاصه نقطه نظرات مقامات، آخرین وضعیت  در ارتباط با همه گیری کروناویروس در استان های مختلف کانادا به اطلاع می رسد.

دکتر ترزا تم – مقام ارشد درمانی کانادا

دکتر تم معتقد است که اندازه گیری دمای بدن مردم برای غربالگری و تشخیص ابتلا به COVID-19 به تنهایی موثر نیست. وی این اظهارات را در واکنش به خبر اندازه گیری دمای بدن مسافران Air Canada قبل از سوار شدن به هواپیما، بیان کرد. وی گفت که دمای بدن نمی تواند معیار معتبری برای تشخیص ابتلا به ویروس باشد. 

دکتر تم در ادامه کنفرانس خبری گفت که کانادایی ها بایستی به زندگی با COVID-19 عادت کنند. این به معنای رعایت نکات ایمنی، حفظ فاصله اجتماعی، رعایت نکات بهداشتی در هنگام سرفه و عطسه و ماندن در خانه با نمایان شدن علائم اولیه ابتلا. 

جاستین ترودو – نخست وزیر 

 

 

جاستین ترودو از آماده نشدن به موقع  لایحه بودجه به دلیل قرار داشتن کشور در شرایط ویژه خبر داد.

ترودو تاکید کرد که پس از پاندمی، دستور ممیزی مستقل عملکرد دولت در مواجهه با بحران را خواهد داد، تا دولت فدرال کانادا برای پاندمی های جهانی بعدی آماده تر باشد. 

لازم به یادآوری است که دولت فدرال کانادا 850 میلیون دلار به پروژه ساخت واکسن COVID-19 اختصاص خواهد داد. هدف جامعه جهانی جمع آوری 11.5 میلیارد دلار بودجه برای ساخت واکسن و داروی COVID-19 و عرضه آن در جهان می باشد. 

 

اندرو شیر – رهبر حزب محافظه کار کانادا

اندرو شیر تاکید کرد که دولت های استانی بایستی اختیار تصمیم گیری در مورد بازگشایی یا عدم بازگشایی اقتصادی خود را داشته باشند. وظیفه اتاوا حمایت از دولت های استانی با در دسترس قرار دادن تعداد کافی کیت های تست و پوشش محافظ می باشد. 

ژان-ایو دوکلوس – وزیر خزانه داری کانادا 

دوکلوس اعلام کرد که تا به امروز 7.3 میلیون کانادایی مزایای Canada Emergency Response Benefit و 96 هزار بیزنس و کسب و کار نیز یارانه حقوق و دستمزد را دریافت کرده اند. 

انتاریو: 

دولت انتاریو ابتلای 370 فرد دیگر به COVID-19 و فوت 84 بیمار در فاصله دیروز تا امروز را اعلام کرد. به این ترتیب شمار مبتلایان در استان 18 هزار نفر و آمار قربانیان 1300 نفر می باشد. 

کبک: 

دولت کبک از تصمیم قبلی خود مبنی بر بازگشایی خرده فروشی ها در کلانشهر مونترال منصرف شده و تاریخ آن را به 18 ماه مه موکول کرده است. فرانسوا لگو، رئیس دولت کبک با توجه به بالا بودن تعداد مبتلایان به COVID-19 در بیمارستان های مونترال بازگشایی فروشگاه ها را یک هفته به تعویق انداخت. کارخانجات تولیدی و بیزنس های ساخت و ساز از 11 ماه مه فعالیت خود را از سر می گیرند. استان کبک، فوت 75 بیمار دیگر و رسیدن آمار قربانیان به 2280 نفر را تایید کرد. لازم به ذکر است که تعداد مبتلایان در فاصله دیروز تا امروز 758 نفر افزایش یافته است. 

نوناووت: 

تنها مورد مشکوک به ابتلا در این استان شمالی، منفی تشخیص داده شد. دکتر مایکل پترسون، مدیر آژانس سلامت عمومی استان خبر منفی بودن نتیجه آزمایش مجدد را اعلام کرد. به این ترتیب هیچ مورد ابتلا در این استان گزارش نشده است. 

مانیتوبا: 

امروز هیچ مورد جدید ابتلا در مانیتوبا گزارش نشده است. شمار مبتلایان 281 نفر می باشد. دولت استان بازگشایی بسیاری از بیزنس های غیرضروری از جمله سالن های آرایش، زمین های گلف و پاتیوی رستوران ها را از امروز مجاز اعلام کرده است.  

نیو برانزویک: 

برای سومین هفته متوالی هیچ مورد جدید ابتلا در نیو برانزویک گزارش نشده است. همگی 118 مورد قبلی بهبود یافته اند. دکتر جنیفر راسل، مدیر آژانس سلامت عمومی استان می گوید که زمان متمرکز شدن بر روی احیاء اقتصاد نیو برانزویک فرا رسیده است. وی تاکید کرد ساکنان استان نکات ایمنی، از جمله حفظ فاصله اجتماعی، شستشوی دست ها و پوشیدن ماسک در صورت نیاز را کماکان رعایت خواهند کرد. 

جزیره پرینس ادوارد : 

امروز هیچ مورد جدید ابتلا در استان گزارش نشده است. 25 نفر از 27 فرد مبتلا به ویروس بهبود یافته اند. دولت کوچکترین استان کانادا گردهمایی های 5 نفره در فضای آزاد را مجاز اعلام کرده است. 

 

نیوفاندلند و لابرادور: 

این استان برای سومین روز متوالی هیچ مورد جدید ابتلا را گزارش نکرده است. شمار مبتلایان در استان 259 نفر اعلام شده است. 

نووا اسکوشیا: 

دولت استان فوت یک بیمار دیگر را اعلام کرد. تا به امروز شمار قربانیان COVID-19 سی و هشت نفر بوده است. مورد فوت در یکی از خانه های سالمندان استان (واقع در هالیفکس) رخ داد. شمار مبتلایان در استان 985 نفر اعلام شده است. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!