اخباراخبار جهان

دوترته، رئیس جمهور فیلیپین مسوولیت قتل های تحت مبارزه با مواد مخدر را به عهده گرفت

 

فیلیپین – به نقل از گلوبال نیوز، رئیس جمهور فیلیپین گفته است كه مشكلی با پذیرش مسوولیت بسیاری از قتل های انجام شده در چهارچوب مبارزه با مواد مخدر، ندارد. وی افزود آماده رو به رو شدن با اتهاماتی است که می تواند او را به زندان بیندازد. البته هرگز اتهام جنایت علیه بشریت را نخواهد پذیرفت. 

اظهارات تلویزیونی رئیس جمهور رودریگو دوترته، یکی از صریح ترین اظهارات وی درباره کارزار خونینی است که پس از روی کار آمدن او در اواسط سال 2016، آغاز شد. از سال 2016 به این سو، حدود 6 هزار فرد مظنون به قاچاق مواد مخدر به قتل رسیده اند. اما حامیان حقوق بشر، تعداد کشته شدگان را به مراتب بیشتر تخمین می زنند. 

دوترته گفت: اگر قتلی رخ داده، می گویم که من مسوول هستم… شما می توانید مرا مسوول همه چیز بدانید. 

رئیس جمهور افزود: اگر کشته شوید، به دلیل خشم من از قاچاق مواد مخدر است. اگر آنچه می گویم پایم را به دادگاه و زندان بکشاند، مشکلی نیست. اگر با زندانی شدن به کشورم خدمت کنم، خوشحال خواهم بود. 

هم اکنون حداقل دو شکایت جنایات علیه بشریت و کشتار جمعی بر علیه دوترته در دادگاه کیفری بین المللی در حال بررسی است. 

 

 

دوترته مواد مخدر را یک تهدید جدی برای امنیت ملی می داند.  

رئیس جمهور با استناد به آمارهای منتشر شده از سوی یک آژانس مبارزه با مواد مخدر گفت: 1.6 میلیون معتاد در فیلیپین وجود دارد. این رقم بسیار کمتر از 4 میلیون معتادی است که در اوایل ریاست جمهوری من گزارش شد. 

به گزارش پلیس، از زمان آغاز سرکوب حداقل 5856 مظنون به قاچاق مواد مخدر کشته شده و بیش از 256 هزار نفر دیگر دستگیر شده اند. 

دوترته در عین حال مسوولیت کشته شدن قاچاقچیان در عملیات غیرپلیسی را به عهده نگرفت و گفت این مرگ ها ممکن است به دلیل رقابت باندها یا تسویه حساب های داخلی صورت گرفته باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست