اخباراخبار کانادا

ده میلیون دلار جایزه در ازای هر گونه اطلاعات مربوط به قتل زوج میلیاردر کانادایی

تورنتو- کوتاهی و قصور اداره پلیس تورنتو در کشف معمای قتل بری و هانی شرمن، زوج میلیاردری که دسامبر سال گذشته در منزل شان به قتل رسیدند، اعضای خانواده شرمن را واداشت تا در ازای دریافت اطلاعاتی که منجر به شناسایی قاتل یا قاتلین شده و به حل معما کمک کند، جایزه 10 میلیون دلاری تعیین کنند.

برایان گرینسپن، وکیل خانواده شرمن در کنفرانس خبری ضمن برشمردن اشتباهات اداره پلیس، از جمله <قتل و خودکشی > خواندن واقعه در ساعات اولیه پس از انتشار خبر مرگ این زوج، تصمیم خانواده شرمن را اعلام کرد. گرینسپن در بخشی از سخنانش گفت: <از پلیس انتظار می رود که به صورت حرفه ای عمل کرده و استانداردها را رعایت کند. اما در این مورد عملکرد پلیس بسیار ضعیف بود. پلیس بدون در اختیار داشتن مدرک مرگ این زوج را <قتل و خودکشی> اعلام کرد و مدعی شد که به دنبال مظنون نیست. اشتباه ماموران پلیس در حین تحقیقات در صحنه جنایت این بود که از مبادی ورودی به منزل این زوج انگشت نگاری صورت نگرفت. در حالی که این کارآگاهان خصوصی استخدام شده توسط اعضای خانواده بودند که از محل جنایت حداقل 25 اثر انگشت کشف کرده و آن را به پلیس گزارش کردند.>

مارک ساندرز، فرمانده پلیس تورنتو در واکنش به اظهارات وکیل خانواده شرمن، از تحقیقات انجام شده توسط اداره پلیس دفاع کرد و مدعی شد بیش از 50 مامور پلیس بر روی پرونده کار کرده و با 200 شاهد گفتگو کرده اند.

اجساد بری شرمن، 75 ساله بنیانگذار و مالک شرکت داروسازی Apotex و همسرش هانی 70 ساله دسامبر سال گذشته در زیرزمین خانه شان در تورنتو، در حالی که به نرده های استخر بسته شده بودند، پیدا شد. نکته جالب در مورد نحوه کشف شدن اجساد این زوج اینکه مشاور املاکی که خانه شرمن ها را به خریدار چینی احتمالی منزل نشان می داد، اولین فردی بود که با اجساد آنها مواجه شد. در آن هنگام خانه قصرمانند شرمن ها به قیمت 6.7 میلیون دلار به فروش گذاشته شده بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0