صفحه اصلی / مقالات / ده مکان اسرارآمیز دنیا

ده مکان اسرارآمیز دنیا

Behnam Marfou

همه ما درباره منطقه  51 شنیده‌ ایم که یک پایگاه نیروی هوایی فوق سری در ایالت نوادا در آمریکا است. سری بودن فعالیت ها در این منطقه باعث شده است که تئوری ‌های زیادی درباره آن شکل بگیرد، تا جایی که برخی ادعا می ‌کنند در این منطقه نشانه ‌هایی از وجود موجودات فرازمینی دیده شده است.

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به CIA وجود چنین مرکز سری را تایید کرده است، اما اعلام کرده که در این مرکز پژوهش‌ های هوانوردی انجام می شود و به همین دلیل منطقه ای محرمانه است.

منطقه 51 در ایالت نوادا مشهورترین منطقه محرمانه در جهان است، اما مکان‌ های دیگری نیز وجود دارد که فعالیت های آنها کاملا از نظرها پنهان و ورود به آنها صرفا برای افراد خاص امکان پذیر است.

در ادامه شماری از مخفی‌ ترین و محرمانه ‌ترین مکان ‌های دنیا معرفی می‌ شوند.

 

مجموعه غارهای <لاسکو> در فرانسه  (Lascaux Caves)

چهار نوجوان در سال 1940 میلادی غاری را در جنوب غرب فرانسه پیدا کردند که در آن نقاشی ‌هایی متعلق به دوران ماقبل تاریخ یافت شد. نقاشی حیواناتی مانند اسب و گاو، همچنین تصاویری از تیر و کمان و تله که قدمت آنها به 15 هزار سال قبل از میلاد مسیح می ‌رسید.

بازدید از این مکان در ابتدا برای عموم مردم آزاد بود، اما سرانجام دولت فرانسه در سال 1963 میلادی تصمیم گرفت برای حفظ این آثار از هر نوع آسیب، ورود به این مکان را برای عموم مردم ممنوع کند. دولت فرانسه در یک اقدام ابتکاری، ماکت این غار را تهیه و برای بازدید گردشگران آماده کرد، اما بازدید از غار اصلی، تنها برای باستان ‌شناسان امکان پذیر است.

اتاق 39 در کره شمالی

این عقیده وجود دارد که در ساختمانی ممنوعه در پیونگ یانگ، پایتخت کره شمالی اتاقی مخفی به اسم اتاق شماره 39 وجود دارد که فعالیت های فوق محرمانه دولت این کشور در این اتاق انجام می ‌شود.

افرادی که توانسته ‌اند از کره شمالی فرار کنند ادعا می ‌کنند که این اتاق توسط کیم جونگ ایل، پدر رهبر کنونی در دهه 70 میلادی ساخته شده است و در این مکان فعالیت های غیرقانونی کره شمالی از جمله قاچاق مواد مخدر و فروش اسلحه هدایت می ‌شود.

 

باشگاه جنتلمن‌ های لندن  (White’s Gentlemen’s Club)

این باشگاه، مکانی منحصر به فرد برای مردان نجیب زاده انگلیسی است. تا کنون غیر از ملکه الیزابت دوم، هیچ زنی به جلسات آن دعوت نشده است و مردانی نیز که علاقمند به حضور در این باشگاه هستند باید بتوانند امضای دست کم 35 نفر از اعضای این باشگاه را جمع آوری کنند و در لیست انتظاری بسیار طولانی قرار بگیرند.

شاهزاده چارلز و شاهزاده ویلیام هر دو عضو این باشگاه هستند. دیوید کامرون، نخست وزیر پیشین بریتانیا نیز پیشتر عضو آن بود، اما به دلیل سیاست های مردانه حاکم بر این باشگاه، در نهایت آن را ترک کرد. یان کامرون، پدر نخست وزیر بریتانیا زمانی ریاست این باشگاه را بر عهده داشت.

 

زندان فوق امنیتی فلورانس در آمریکا  (ADX Florence Prison)

بهره‌ برداری از زندان فلورانس واقع در ایالت کلرادوی آمریکا در سال 1994 میلادی آغاز شد که در آن زندانیان مرد بسیار خطرناک نگهداری می‌ شوند. در این زندان حدود 500 زندانی وجود دارند و بخش قابل توجهی از آنها نیز در سلول‌ های انفرادی به سر می ‌برند.

تری نيكولز طراح بمب ‌گذاری اوكلاهاما سيتی، تد کزینسکی، آنارشیست و دیگر بمب گذار معروف آمریکایی و درنهایت اریک رودلف، عامل بمب گذاری در المپیک آتلانتا از جمله مجرمانی هستند که در این زندان نگهداری می ‌شوند.

 

 

مژگوریه در روسیه

شهرک نظامی مژگوریه در روسیه همچنان تحت نظارت جدی قرار دارد و ورود عموم مردم به آن ممنوع است. رمز و راز این شهر اسرارآمیز به دوران جنگ سرد برمی گردد و گفته می ‌شود سلاح‌ های هسته‌ ای روسیه و دیگر سلاح ‌های ناشناخته این کشور در این شهرک تولید می ‌شوند.

 

 

متروی منهای 2 مسکو  (Métro-2)

درهای خط متروی مخفی مشهور به <متروی منهای 2> در مسکو به ‌روی عموم مردم بسته است.
این اعتقاد وجود دارد که این شبکه مخفی زیرزمینی در زمان حکومت استالین ساخته و در زمان جنگ سرد گسترش یافته است تا در صورت وقوع جنگی هسته‌ ای میان روسیه و ایالات متحده آمریکا، از این تونل ‌ها برای تخلیه مردم استفاده شود.

این تونل‌ ها همچنین شبکه ‌ای برای اتصال مهم ترین مکان‌ های دولتی و نظامی روسیه، همچنین مراکز حساسی مانند کرملین و فرودگاه بین‌ المللی مسکو به یکدیگر است. پنهان ‌کاری باورنکردنی که در قبال این شبکه زیرزمینی دیده می‌ شود، آن را به یکی از مرموزترین مکان ‌های دنیا تبدیل کرده است.

 

 

آرشیو محرمانه واتیکان

در آرشیو مخفی واتیکان میلیون ‌ها سند مخفی و دیگر آثار مهم تاریخی از قرن هشت تا قرن 21 در قفسه ‌بندی‌ های به طول 85 کیلومتر حفظ می شود؛ از جمله کتاب‌ های اسرارآمیز، اسناد علمی و دست نوشته‌ های متعلق به افراد مشهوری مانند ایزاک نیوتن و گالیله و اسنادی مربوط به <پادشاهی اورشلیم.>

همچنین اسنادی که گفته می‌ شود دسترسی عموم به آنها به صلاح کلیسای کاتولیک نیست، مانند اسناد مربوط به محاکمه جوردانو برونو، کشیش و فیلسوف ایتالیایی که به دلیل مخالفت با کلیسای کاتولیک زنده سوزانده شد در این مکان نگهداری می ‌شوند.

اگرچه این آرشیو برای قرن‌ ها بسته شده بود، اما اخیرا واتیکان تحت شرایطی خاص به افرادی اجازه می‌ دهد تا به همراه یک راهنما به بازدید از بخش‌ هایی از ساختمان این آرشیو بپردازند.

 

 

منطقه پاین گپ در استرالیا  (Pin Gap Australia)

یک مرکز تحقیقات فوق محرمانه که با همکاری دولت استرالیا و دولت ایالات متحده آمریکا اداره می شود.
گفته می ‌شود این مرکز که شبکه گسترده‌ ای از تاسیسات زیرزمینی را نیز در برمی ‌گیرد، عمدتا برای کنترل فعالیت ماهواره‌ ها استفاده می ‌شود.
کارکنان اداره کل ملی هوا و فضای آمریکا و آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم نیز از مهم ترین استفاده کنندگان از خدمات این مرکز هستند. 

با این وجود کسی دقیقا نمی‌ داند که در این مرکز که بسیار دورتر از مناطقی که نشانه ‌ای از تمدن در آن دیده می‌ شود ساخته شده، چه می‌ گذرد و حتی نزدیک شدن به محوطه آن نیز ممنوع است.

 

 

جزیره مارها در برزیل

جزیره کوئیمادا گراند (Queimada Grande) در برزیل در حدود سی کیلومتری سائو پائولو قرار دارد و مکانی با بیشترین شمار مارهای سمی در جهان محسوب می ‌شود.

بیش از 4 هزار مار سمی در این جزیره شناسایی شده و به همین دلیل <جزیره مارها> لقب گرفته است. گفته می شود زهر برخی از مارهای این جزیره می ‌تواند انسان را در زمانی کمتر از یک ساعت بکشد.

این جزیره یکی از ترسناک‌ ترین مکان‌ های کره زمین است و از آنجا که هیچ شکارچی نیز جرات ورود به آن را ندارد، جمعیت مارهای آن به طور قابل توجهی افزایش یافته است. پرندگان مهاجر از مهم ترین منابع تغذیه مارها محسوب می‌ شوند.

 

جزیره متروکه پوگلیا در ایتالیا

این جزیره در نزدیکی ونیز قرار دارد و برای مدت زمانی طولانی در قرون وسطی از آن به عنوان مکانی برای جدا کردن بیماران مبتلا به طاعون از دیگران و دفن قربانیان طاعون استفاده می ‌شد؛ گفته می ‌شود بیش از 160 هزار نفر در این جزیره جان باخته‌ اند.

در عصر حاضر یک بیمارستان روانپزشکی در این جزیره ساخته شد، اما پس از مدتی بیماران و حتی برخی پزشکان اعلام کردند که گاهی در این جزیره صداهایی مانند فریاد شبانه مردگان را شنیده ‌اند. این جزیره امروز مکانی رها شده محسوب می ‌شود و ورود مردم به آن ممنوع است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *