اخباراخبار کانادا

ده روز مرخصی؛ راهکار حمایت دولت فدرال از قربانیان خشونت خانگی

اتاوا- دولت لیبرال به زودی با اعطای 10 روز مرخصی به کارکنان موسسات خصوصی تحت نظارت دولت که قربانی خشونت خانگی می باشند، به ایشان امکان می دهد که بتوانند از این فرصت برای تغییر مکان، مراجعه به پلیس، درمان یا مشاوره حقوقی استفاده کنند. کارفرمایان و اتحادیه ها از پاییز سال جاری، مرخصی مورد اشاره را در اختیار کارکنان خود قرار خواهند داد. 5 روز از این مرخصی 10 روزه با حقوق می باشد. حدود 900 هزار کارمند بانک، سازمان حمل و نقل و همچنین بخش ارتباطات که تحت نظر دولت فدرال کار می کنند، واجد شرایط استفاده از این مرخصی می باشند.

بارب مک کوئری، مدیر مرکز تحقیقات و آموزش در مورد خشونت علیه زنان و کودکان (وابسته به دانشگاه وسترن) می گوید که مطالعات انجام شده نشان دهنده تاثیر منفی خشونت خانگی بر بهره وری و امنیت محیط کاری است. موانع مالی و ترس و نگرانی بابت از دست دادن شغل می تواند قربانیان آزار و خشونت خانگی را مجبور به باقی ماندن در یک رابطه توام با خشونت و تحمل آزار و اذیت بنماید. مک کوئری می گوید: کارفرمایان با عدم اعطای زمان لازم به کارکنان خود جهت اقدام موثر، از جمله ترک همسر آزارگر، مراجعه به پلیس یا مشاور حقوقی، آنها را در موقعیت خطرناکی قرار می دهند.

لازم به ذکر است که دولت فدرال در بودجه سال 2017 خود 10 روز مرخصی بدون حقوق را در نظر گرفته بود، اما امسال 5 روز آن را به <مرخصی با حقوق> تغییر داد. متقاضیان بایستی دلیل تقاضای مرخصی و همچنین مدت مورد نیازشان را به صورت کتبی به مدیران خود ارائه کنند. در صورت امکان، متقاضی همچنین باید مدرک یا مدارکی را برای اثبات ادعایش ارائه کند. متاسفانه هر شب 3 هزار و 300 زن کانادایی قربانی خشونت خانگی به همراه فرزندان خود شب را در پناهگاه ها به صبح می رسانند.

شیلا مالکولمسون، نماینده مجلس فدرال از حزب نیودموکرات، با اشاره به اینکه نیوزیلند به قربانیان خشونت خانگی 10 روز مرخصی با حقوق می دهد، اقدام دولت لیبرال کانادا را کافی ندانست.

در حالی که این مرخصی در اختیار کارمندان بخش خصوصی تحت نظر دولت فدرال قرار داده شده، اما کارکنان دولت باید از طریق اتحادیه های خود برای برخورداری از آن درخواست بدهند. دبیر بزرگترین اتحادیه بخش دولتی یعنی Public Service Alliance of Canada، می گوید که برخورداری از 10 روز مرخصی با حقوق، جزو درخواست های پیشنهادی اصلی در مذاکرات قراردادی خواهد بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 5
  • 0
  • 7
  • 0
  • 21
  • 0
  • 9
  • 0