صفحه اصلی / مقالات / ده توصیه مفید برای خریداران اتومبیل

ده توصیه مفید برای خریداران اتومبیل

banner-niazmandiha2

زمان خرید اتومبیل نیز از آن برهه هایی است، که می توان با برداشتن گام های درست کلی صرفه جویی کرد. البته شاید برای خریداران حتی تصور میزان سودی که نمایشگاه ها و فروشگاه های اتومبیل از دادن وام با بهره زیاد به این خریداران به جیب می زنند، امکانپذیر نباشد. اما جان (نام خانوادگی محفوظ) که پیشتر در یکی از فروشگاه های بزرگ اتومبیل کانادا کار می کرد، می گوید که اینگونه فروشگاه ها از طریق تحمیل هزینه بالا به خریدارانی که آگاهی زیادی در این مورد ندارند، سودهای کلانی می برند.

به گفته وی اگر کسی می خواهد اتومبیل بخرد، ولی سابقه اعتباری بدی دارد و یا اصلا ندارد، اما در ماه دست کم 1800 دلار درمی آورد، برای دریافت نرخ بهره بهتر واجد شرایط می شود.

اما مساله این است که بسیاری از خریداران و حتی دارندگان اتومبیل حتی از وجود چنین خدماتی آگاهی ندارند. بنابراین زیر بار وام های با بهره های زیادی می روند که از سوی فروشگاه های مورد اشاره و یا یکی از وام دهندگان وابسته به آنها ارائه می شوند. جان می گوید این اشتباه از آنجا آغاز می گردد، که کسی اتومبیل مورد نظرش را می یابد. اما نمی خواهد، برای یافتن وام دهنده مناسب وقت بگذارد. بنابراین نخستین پیشنهاد وام با بهره بالاتر را می پذیرد. بدون اینکه حتی تلاش کند، خیلی ساده در دنیای مجازی نرخ های گوناگون موجود را با هم مقایسه نماید. جان برای اینکه کانادایی ها پول بیشتری برای خرید اتومبیل نپردازند، ده توصیه مفید دارد.

1- بدون اینکه پیشتر در دنیای مجازی بهره ها را مقایسه کرده باشید، از یک فروشگاه اتومبیل وام نگیرید.

2- حتما پیش از اقدام به خرید برای گرفتن تاییدیه وام به تارنماها مراجعه کنید، تا بتوانید از بهترین میزان بهره از یکی از بهترین وام دهنگان کانادایی بهره مند شوید.

3- نوع اتومبیل مورد علاقه خود و میزان قسط ماهانه ای را که برایتان مناسب باشد، انتخاب کنید.

4- وضعیت اشتغال خود را وارد نمایید. اگر کار دارید، بگویید شاغل! در صورتی که دست کم سه ماه شاغل بوده باشید، اوضاع حتی بهتر می شود.

5- اگر در ماه دست کم 1800 دلار درمی آورید، حتی برای دریافت نرخ بهره بهتر واجد شرایط می شوید.

6- دقت کنید، که شماره تلفن خود را درست وارد نمایید. چراکه در چنین صورتی می توانید با یک شخص واقعی وارد گفت و گو شوید، و وام مورد نظر خود را به طور کامل دریافت کنید.

7- یادتان نرود حتما در مورد گزینه هیچ گونه پیش پرداخت، پرس و جو نمایید. چنین گزینه ای معمولا وجود دارد.

8- گرفتن تاییدیه وام هیچ گونه الزامی به وجود نمی آورد. به عبارت دیگر اینکه درخواست گرفتن وام تان مورد قبول واقع شده، به این مفهوم نیست، که مجبورید این وام را بگیرید.

9- اگر از نرخ بهره پیشنهادی خرسند هستید، شرایط را بپذیرید، و بدانید کار به همین سادگی تمام شده است.

10- بروید اتومبیل جدیدتان را تحویل بگیرید، پشت فرمان بنشیند، و با سلامتی آن را برانید.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *