فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

دلیل شیفتگی ترامپ به ماجرای شوهر سوپرمدل مشهور چیست؟

<دونالد ترامپ> رئیس جمهور ایالات متحده‌ آمریکا، از هنگام آغاز تحقیقات پلیس فدرال و <رابرت مولر> بازرس ویژه، در مورد امکان دخالت روسیه در نتایج انتخابات سال 2016، همیشه از این تحقیقات به شدت انتقاد کرده است. <ترامپ> معمولا در سخنانش و یا توییت‌هایی که می‌نویسد، این تحقیقات را Which hunt یا <شکار جادوگران> می‌خواند. این عبارت به موج جستجو و دستگیری غیرمسیحیان معتقد به آیین‌های باستانی در قرون وسطا اشاره دارد که کلیسا آنها را <جادوگر> می‌خواند. اما به تازگی مشخص شده که تحقیقات <اف.بی.آی> و <رابرت مولر>، تنها موردی نیست که به نظر <ترامپ>، غیرمنصفانه و شبیه <شکار جادوگران> است.

<مارک لیبویچ> گزارشگر روزنامه‌ <نیویورک تایمز> در کتابش که در حال انتشار است و Big Game: The NFL in Dangerous Times نام گرفته، یکی از مصاحبه‌هایش با <ترامپ> در سال 2015 را به یاد می‌آورد. این گزارشگر می‌نویسد که گفتگویش با <ترامپ>، که در آن زمان تازه نامزد انتخابات شده بود، به سمت <تام بریدی> بازیکن NFL و رسوایی که برای او درست شده بود، کشیده شده است. در این قائله که در آمریکا به Deflategate مشهور شد، تیم فوتبال آمریکایی New England Patriots که <بریدی> عضو آن بود، متهم شد که در بازی با تیم Indiana Polis Colts و برد از این تیم، عمدا توپ را کم‌باد کرده بود تا به این وسیله، نتیجه را به سود خود تغییر دهد.

<مارک لیبویچ> می‌نویسد: <ترامپ مرتبا موضوع Deflategate را به میان می کشید. او آن مساله را نیز <شکار جادوگر> می‌دانست و انگار بیشتر از پرسش‌هایی که من در مورد نامزدی‌اش می‌کردم، به صحبت در آن مورد علاقه داشت>. این گزارشگر می‌گوید گرچه <ترامپ> با <بریدی> دوست و رفیق بودند، اما <ترامپ> به شکلی او را رقیب خود نیز حس می‌کرد.

<تام بریدی> از جمله افرادی بود که به خاطر حمایت از <ترامپ> مورد انتقادهای شدیدی قرار گرفت. اما او در مورد موضع <ترامپ> در زمینه زانو زدن ورزشکاران در هنگام پخش سرود ملی، موضع او را از دلایل افزایش شکاف میان جناح‌های سیاسی دانسته است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0