صفحه اصلی / اخبار / دفاع نشریهNow   از چاپ آگهی زنان روسپی

دفاع نشریهNow   از چاپ آگهی زنان روسپی

تورنتو- اخیرا صاحب یک بار در Leslieville تورنتو کمپینی را بر علیه نشریه Now آغاز کرد. در این کمپین که تحت عنوان Now Sells Sex Slaves به راه افتاده است، دست اندرکاران نشریه Now به تسهیل قاچاق انسان به منظور بهره کشی جنسی متهم شده اند. بر این اساس، نامه های متعدد به بسیاری از آگهی دهندگان این نشریه و همچنین موریس پیستینر، دادستان فدرال، ارسال شده است.

از سوی دیگر، دست اندرکاران نشریه این ادعا را تکذیب کرده و می گویند که قاچاق انسان به منظور بهره کشی جنسی با حرفه روسپیگری تفاوت دارد. آنها ضمن تاکید بر اینکه با چاپ آگهی زنان روسپی به قاچاق انسان کمک نمی کنند، این کار را برای حفظ امنیت زنان شاغل در این حرفه ضروری می دانند.  

بنیادگرایان مذهبی و گروه های فمینیست، با پیوستن به یکدیگر، تعریف مشابهی از روسپیگری و قاچاق انسان به منظور بهره کشی جنسی ارائه کرده اند. مالک بار مورد اشاره نیز، یکی از اعضای ائتلاف می باشد.

نشریه Now، از سال 1981 یعنی اولین سال انتشار خود، آگهی های مربوط به زنان روسپی را منتشر کرده است. والری اسکات یکی از زنانی که در این حرفه مشغول کار است، توانایی تبلیغ خدمات اش را مهم می داند. در چالش قانونی اساسی در سال 2013 که از سوی تری-جین بدفورد، ایمی لبوویچ و والری اسکات به جریان افتاد، قضات دیوان عالی کانادا با اتفاق آراء، حق زنان روسپی برای کار در خانه هایشان را محفوظ دانستند. شاکیان با این استدلال که ممنوعیت کار در خانه، زنان روسپی را به خیابان ها روانه کرده و امنیت جانی آنها را به خطر می اندازد، دادخواست خود را به دادگاه ارائه کرده بودند. اما این پیروزی بزرگ توسط دولت محافظه کار هارپر نادیده گرفته شد. هارپر در فرصت باقیمانده قبل از انتخابات سال 2015، قوانین سختگیرانه تری را در مورد تبلیغ فحشا به تصویب رساند.

قوانین جدید که دولت لیبرال قول ابطال آنها را داده است، آنچنان سختگیرانه هستند که بسیاری از نشریات محلی از چاپ آگهی زنان روسپی منصرف کرده اند. والری اسکات می گوید: کار در خیابان خطرناک است. مشتریان ما هم نگران هستند، چون مجازات سکس با رضایت طرفین در ازای پرداخت و دریافت پول، زندان می باشد. این قانون، ما را در برابر آزارگران و متجاوزان جنسی آسیب پذیر کرده است. از جولای 2017 به این سو، 4 زن روسپی در کانادا به قتل رسیده اند. اگر چاپ آگهی در Now متوقف بشود، امنیت جانی ما به شدت به خطر خواهد افتاد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *