فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

دستگیری کارکنان پارک دیزنی به اتهام پدوفیلیا

یافته‌های یک سری تحقیقات روزنامه نگاران خبرگزاری CNN نشان می‌دهد که از سال 2006 تا کنون، دست کم 35 کارمند پارک Disney World به اتهامات جنسی علیه کودکان، دستگیر شده‌اند. در میان این افراد، یک فروشنده‌ بلیت، یک راهنمای هتل و یک دستیار راهنمای تور در مجتمع اقامتی این کمپانی در فلوریدا به چشم می‌خورند. از میان نام‌های دیگر دستگیرشدگان، همچنین نام یک مدیر شیفت شب این مجموعه به چشم می‌خورد که گفته شده در سر کارش در حالی که سخنرانی روز یکشنبه‌اش برای کلیسا را می‌نوشته، فیلم پورن کودکان تماشا می‌کرده است.

پلیس برای دستگیری این متهمان، از شیوه‌ای استفاده می‌کرده، که در برنامه‌ تلویزیونی To Catch A Predator به تصویر کشیده شده است. در این شیوه، ماموران پلیس، خود را به جای یک قربانی به فرد مورد نظر معرفی می‌کنند و او را قانع می کنند که به خانه ای بیاید. در ساختمان محل قرار، تعداد زیادی دوربین جاگذاری شده است. در تازه‌ترین دور دستگیری‌ها که هفته پیش به پایان رسید، 13 نفر دیگر نیز به دام پلیس افتادند که چهار نفر از آنها، در گذشته در بخش Magic Kingdom پارک Disney کار کرده بودند.

کمپانی <دیزنی>می‌گوید که پارک تفریحی متعلق به این کمپانی بسیار گسترده است و 70 هزار کارمند و کارگر دارد و به این خاطر، تعداد بازداشت شدگان از سال 2006 تا به حال، تنها یک صدم درصد از افرادی را که استخدام کرده، در بر می‌گیرد. اما سروان <گریدی جاد> کلانتر بخش Polk در فلوریدا که پارک در آن واقع شده، می‌گوید افرادی که به پدوفیلیا (گرایش جنسی به کودکان) مبادرت می‌کنند، دلایلی بدیهی برای علاقه به کار در این پارک دارند. او درخواست کرده که استفاده از تست دستگاه <دروغ‌سنج> در مراحل استخدام کارمند در این پارک، به صورت قانون، و الزامی گردد.

<کیرا فیلیپس> و <اسکات زاموست> دو روزنامه‌نگارخبرگزاری CNN هستند که در جریان یک سری تحقیقات که شش‌ماه به درازا کشید، شمار بالای دستگیری در میان کارمندان پارک Disney World را آشکار کرده‌اند.  

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان