اخباراخبار کانادا

دستگیری شش راننده تاکسی به اتهام کلاهبرداری از مسافران تورنتویی

تورنتو- پلیس تورنتو، شبکه کلاهبرداری از مسافران تورنتویی را کشف و متلاشی کرده است. اعضای این باند خلاف، طی سال گذشته از صدها مسافر تاکسی در GTA، کلاهبرداری کردند.

6 فرد بازداشت شده، مجموعا با 262 اتهام از جمله سرقت اطلاعات کارت بانکی و کارت اعتباری مسافران تاکسی و برداشت پول از حساب های بانکی مسافران روبرو شده اند.

افسر پلیس کریستین توماس، ضمن اعلام این خبر گفت: <ما از میلیون ها دلار خسارت صحبت می کنیم.>

پلیس در ابتدای سال 2018، گزارش هایی مبنی بر کلاهبرداری از مسافران تاکسی دریافت کرد، اما چند ماه طول کشید تا بتواند متخلفین را شناسایی و بازداشت کند. شیوه کار رانندگان کلاهبردار به این صورت بود. در پایان مسیر، راننده دستگاه کارت خوان دستکاری شده را به مسافر می داد. مسافر با کشیدن کارت خود با پیام <communication error> روبرو می شد. سپس راننده از مسافر دستگاه و کارت را می گرفت تا به اصطلاح اشکال را رفع کند. اما به سرعت کارت مسافر را با کارت جعلی که از نظر ظاهر شباهت زیادی با کارت مسافر داشت تعویض می کرد و کارت واقعی را نزد خود نگه می داشت. مسافر از همه جا بی خبر هم یک بار دیگر کارت (جعلی) را می کشید و کد رمز را وارد می کرد. راننده سپس با استفاده از کد رمز، از حساب مسافر برداشت می کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان