اخباراخبار کانادا

دستگاه های فروش اتوماتیک ده دلاری جدید را نمی پذیرند

تورنتو- صدها هزار دستگاه  فروش خودکار یا <وندینگ ماشین> که در ازای دریافت وجه نقد اقلام مختلف را به صورت خودکار به مشتری تحویل می دهند، به اجبار برای پذیرفتن اسکناس 10 دلاری جدید تغییر کرده و به روز شده اند. در حالی که هزاران دستگاه دیگر همچنان قادر به پذیرش اسکناس ها نیستند. این دستگاه ها برای خواندن و پذیرش اسکناس پلیمری جدید به نصب نرم افزار جدید روی هر ماشین، نیازمند می باشند. اسپنسر بکستر، مالک Value Vending Services در نووا اسکوشیا، می گوید که 125 دستگاه متعلق به او اسکناس جدید را نمی پذیرند. به روز کردن هر دستگاه برای او بیش از 10 دلار هزینه خواهد داشت.

از به جریان افتادن اسکناس 10 دلاری جدید در اواسط نوامبر به این سو بانک مرکزی کانادا 19.6 میلیون قطعه اسکناس جدید را در اختیار موسسات مالی قرار داده است.

شرکت Metrolink، آژانس حمل و نقل شهری تورنتو و حومه می گوید که از مشکل ساز بودن اسکناس 10 دلاری جدید برای دستگاه های Presto و سایر دستگاه های نصب شده روی اتوبوس ها، مترو و قطار آگاه بود. آن مار آیکینز، مدیر رسانه ای آژانس ترانزیت می گوید که اکثر دستگاه ها تا به این لحظه به روز شده اند.

مشکل اسکناس جدید عمودی بودن چاپ روی آن است که باعث می شود دستگاه های قدیمی قادر به خواندن آن نباشند.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

  • 24
  • 0