اخباراخبار کانادا

دستور خانه نشینی مجدد، جدیدترین سند ناکارآمدی دولت انتاریو در برابر پاندمی 

 

 

در سراسر کشور چکش نهادهای سلامت عمومی بار دیگر بر سر مردم فرود آمده است. بریتیش کلمبیا و آلبرتا رستوران ها و سالن های ورزشی را دوباره تعطیل کردند؛ در ادمونتون کلیساها ملزم به محدود کردن ظرفیت پذیرش شدند؛ کبک ضمن تعطیلی مجدد سالن های ورزشی و افزایش محدودیت کلیساها، مناطق بیشتری از استان را به کد رنگ قرمز منتقل کرده و در بعضی مناطق منع تردد از ساعت 8 شب را مجددا اعمال کرد. این وضعیت، مردم همه استان ها را مبهوت و سردرگم کرده اما وقتی صحبت از سردرگمی مردم به میان می آید، به عقیده تحلیلگر نشنال پست، انتاریو گوی سبقت را از همه ربوده است.

این استان ابتدا فضای تابستانی رستوران ها و کلاس های ورزشی را حتی در مناطق خاکستری بازگشایی کرد، و  فقط دو هفته بعد، فضای تابستانی رستوران ها و کلاس های ورزشی را در سراسر استان، فارغ از کد رنگ بندی، تعطیل اعلام کرد. به نوشته تحلیلگر نشنال پست، شاید شوخی به نظر برسد اما مقامات دولت انتاریو هفته گذشته در کل استان لاک داون سراسری اعلام کردند، و تنها پس از 6 روز، این رویکرد را به شدت ناکافی دانسته و دستور خانه نشینی و تعطیلی همه فروشگاه های غیر ضروری را صادر کردند. و البته با پیشرفت علم، این خانه نشینی با قبلی متفاوت است. برای مثال، علم ثابت کرده فروشگاه هایی مانند والمارت و کاسکو فقط می توانند مایحتاج ضروری را عرضه کنند، اما کلاس های گلف، به رغم سابق، می توانند به کار خود ادامه دهند. در مجموع، ظاهرا دولت قصد دارد این پیام را به مردم برساند که تا جای ممکن از خانه خارج نشوید مگر اینکه بخواهید گلف بازی کنید!

علاوه بر این، در حالی که استفن لچه، وزیر آموزش انتاریو، مدارس را کاملا ایمن توصیف کرده بود، اوایل هفته جاری، دکتر ایلین دو ویلا افسر سلامت تورنتو، و دکتر لارنس لو، افسر سلامت منطقه پیل، مدارس حوزه خود را تعطیل کردند. ضمن اینکه، برخلاف درخواست جان توری، شهردار تورنتو، از دکتر دوویلا، دستور تعطیلی مدارس تورنتو ظرف 24 ساعت و بدون اطلاع قبلی به والدین، اجرایی شد.

آیا این آشفتگی و بهم ریختگی، که بی شک نتیجه تداخل اختیارات و تعدد مراجع تصمیم گیرنده در سطوح مختلف استان است، حاصلی جز سردرگمی مردم به دنبال دارد؟ و آیا دولت پس از ارائه حداکثر سوء مدیریت و حداقل بازدهی، هنوز انتظار دارد حنای دستور جدید خانه نشینی برای مردم رنگ داشته باشد؟

 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

 1. سرمقاله
  23 سال پیش راه توده، درباره نفوذ اسرائیل در ج. اسلامی نوشت
  http://www.rahetudeh.com/
  (با زبگویید که مارکسیست های روسی اسرائیل ستیزی را به ایران ملاها نیاوردند )
  اولیانوف نماینده دانم روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین
  ضمن اشاره به تصمیم ایران برای غنی‌سازی ۶۰ درصدی گفت:
  «کسانی که اقدام به خرابکاری در تأسیسات هسته ای نطنز کردند احتمالاً می خواستند روند احیای برجام را کند کنند، اما آنها احتمال عوارض جانبی قابل توجه این موضوع را دست کم گرفته بودند.»
  http://www.pyknet.net/
  (با زبگویید روسیه ملاها را تحریک نمیکند تا در مدارا مریکا ستیزی بمانند )
  ———————————————-
  صفحه نخست » ماجرای جنجال خبری فرداد‌ فرحزاد، مجری ایران‌اینترنشنال
  https://news.gooya.com/2021/04/post-50693.php

  باز ایران اینترنشنال مورد حمله فرافکنانه مارکسیست های روسی و مزدوران نقابدار ملاها ، فدائیان خلق ، توده ایها قرار گرفت ولی در میان انبوه خبرنگاران ، مجریان ، تحلیل گران چپ روسی در این رسانه ، به پسر فکل کراواتی با موهای ژل زده فرداد فرحزاد چرا گیر دادند ؟
  در تمام این ویدیو هیچ اشاره ای به روسیه ( فقط یکبار در کنار چین ) ، منافع روسیه ، التزام رسانه های فارسی به منافع روسیه ، سانسور جنایات و استعمار روسیه ، ماله کشان مارکسیست روسی برای روسیه ، نشده است . همه دعوا را باز تقلیل داه اند ، علی مطهری چی گفت ، مسیح علی نژاد به جای روسیه و چین زد تو دهن امریکا و اروپا و انها را متهم کرد به حمایت از ملاها !!!! در حالیکه زنان ایرانی هم پای مردان می گویند دشمن ما همینجا است ، دروغ میگن امریکا است ، سوریه را رها کن ، نه غزه نه لبنان ، جانم فدای ایران . مسیح جان تا دیروز دنبال ازادی های یواشکی بود برداشتن روسری در بیابان و چهار شنبه ها ، امروز هم به امریکا و اروپا حمله میکند که موجب ارگاسم علی خامنف و حسین شریعت مدرای و فدایی های امریکا ستیز مثل بقراط و نیکفر و فتاه پور هم هست .
  همه میدانند که من با این مجری ایران اینترنشنال و نحوه “غیر حرفه ای” و با “استاندارد دوگانه” او به اندازه
  مزدوران سیاه کلیست سلطنت طلب نمای فدایی بالماسکه روسی ( بقراط ، میلانی ، تقی زاده ، امیر طاهری ، چالنگی ، شعله سعدی ، سیما ثابت ، نوری علا ، میرزادگی ، نقره کار ، عطا هودشتیان ، فرشگردی ها ، ققنوسی ها ، ….) مخالفم
  (چون مسائل مربوط به امریکا و سر نخ داده شده از سوی امریکا ستیزان روسی را با اب و تاب و مسائل اشغا لگر شمالی روسیه را ماست مالی می کند و با اوردن مزدور رسمی پوتین و ک گ ب به عنوان کارشناس ! (عملا مثل اینکه حسین شریعتمداری را بیاوری به عنوان کارشناس سیاسی و حقوق بشر و روابط بین الملل و به او میدان بدهی تا از جنایات و سرسپردگی ملاهای روسیه دفاع و از تریبون این رسانه به عنوان ابزاری برای حمله به امریکا و ناتو و دموکراسی لیبرال و اسرائیل و تمدن بشری سو استفاده کند )، جالب است که فرزاد و سیما ثابت فقط اگر کسی به احزاب تروریست کرد ، روسیه ، کوبا ، لنین ، ویتنام ، … چیزی بگوید فورا او را قطع میکنند ، اما اگر مزدوران مارکسیست روسی ، مزدوران ملاهای روسی به امریکا و دموکراسی و لیبرال ها ، مصدق و مجاهدین و فرانسه ماکرون و اروپا و کانادا و کره جنوبی و ترکیه حمله کنند ، نه تنها جلوی انها را نمی گیرند ، و از انها سؤال ساده که برایشان چالش درست کند ، نمی پرسند ، بلکه با انها همراهی هم میکنند.
  بنابراین اقا فرحزاد کاملا راست می گوید که خبر نگار باید اصل خبر ( البته اگر دروغ نباشد و واضح نباشد که فردای انروز تکذیب می شود ، یا تبلیغات حزبی و دست ساز دفتر پوتین دوگین نباشد ) را بدون توجه به منافع ملی هر کشوری ( مخصوصا روسیه ، و کلوپ فاشیست های پوتین ) پخش کند .
  خبر را پخش کردن یعنی شرف خبر نگار و صداقت او و وظیفه حرفه ای او .
  پس به منافع هیچ کشور و ملتی زیان نخواهد زد ! البته به منافع دیکتاتورهایی که از ملت هاشان اخبار را پنهان میکنند و به منافع غارتگران بین المللی مثل روسیه و چین صدمه خواهد زد . امریکا و انگلیس و فرانسه و کانادا و … که رسانه ازاد خودشان دارند و ریز همه خبرها را می توان از نظامهای چند صدایی انها شنید . ما به فرزاد و بقراط و امیر طاهری و میلانی و پرواند و فتاه پور و برزگر و تقی زاده و نوریزاده و … نیا زنداریم که بفهمیم یک پلیس سفید پایش را روی گردن یک سیاه پوست ۸ یا نه دقیقه نگاه داشته بر خلاف دستورات و اموزشهای سازمان متبوعه اش و مرتکب جنایت شده ، اینرا از رئیس جمهور امریکا تا همه رسانه های بزرگ و کوچک امریکایی و نوام چامسکی و انارشیست های انتی فا هم به ما میگویند ، هوادآران حقوق بشر و حقوق سیاهان هم در ازادی کامل انرا مبسوط شرح میدهند و اعتراض میکنند ، قوه قضائیه هم انجا است . دستگیر و محاکمه میکند حتی سارکوزی رئیس جمهور را . پس نیازی به ایران اینترنشنال و من و تو و فرحزاد یا امیر طاهری نیست .
  اما در رژیم های روسی ، از روسیه تا کره شمالی و ویتنام و کوبا و ملاها و آسد و قذافی و ترکمنستان و ازبکستان و …. و رژیم هی چینی ، آصل بر سرپوش گذاشتن ، اخبار دستکاری شده پخش کردن و حتی کاملا دروغ گفتن است . قربانی دستش به جایی بند نیست و تا تاریخ هست بسیاری از حقایق دفن می شوند .
  ما اینجا می فهمیم که ایا جناب فرزاد وا ز او بالاتر جاسوسان روسیه و ملاهای روسی بقراط ، نیکفر ، تابان ، امیر طاهری ، چالنگی ، برزگر ، رمضان پور ، زراعتی ، سر کوهی ، نامور حقیقی ، پرواند ، تفرشی ، منصور ، تقی زاده ، … واقعا هوادار منافع هیچ کشوری نیستند ؟ یا اصلا استاندارد واحدی را در ارائه خبر رعایت می کنند ؟
  یا اینکه اینها همان ایرانی بازی های توده ای است که از زمان نیک خواه و قطبی در تلویزیون و از زمان رحمان هاتفی مزدور روسیه و توده ایهای خیانت کار دیگر ، در رسانه های دیگر بنیاد گذاشتند .
  یعنی کاملا بر اساس منافع روسیه و کلوپ فاشیست های روسی و در جهت امریکا ستیزی و دشمنی با لیبرال دموکراسی همه اخبار دست چین و فیلتر و دست کاری می شد و به خورد ملت ایران از بالا و پایین می دادند از سال ۱۳۵۰ تا ۱۴۰۰
  – گروه دیگر که بنده با انها هم به اندازه جناب فرحزاد مخالفم چون استاندارد دوگانه دارند و علیه روسیه به اندازه فرزاد هم وانمود نمی کنند که مطلبی بگویند اینها هستند :
  استالینیست های سیاه کلیست توده ای ، فدایی مزدور شوروی ، کوبا ، ویتنام ، قذافی ، اسد ، ونزوئلا ، کیم ، چائوشسکو ، هم پیمانان ملاهای روسی ( تابان ، نیکفر ، سرکوهی ، فتاه پور ، کشتگر ، کریمی ، شالگونی ، نامور حقیقی ، دیاشی ، صدر ، امیر احمدی ، احمدی ، محمدی ، طبر زدی ، صبا ، نادرپور ، ارش عزیزی ، رهنما ، مهدوی ازاد ، سجادی ، ملیحه محبوب خودم ، شفیق ، جوادی ، اسدی ، صدرالاشراقی ، یزدیان ، ممبینی ، شاکری ، خلیق ، ….) .
  در دنیای اینها و در تمامی تحلیل ها و نظراتشان ، روسها خدا و کوبا و ویتنام و قذافی ، اسد و میلوشویچ و لنین و استالین و فدایی و توده ای نمایندگان معصوم ان هستند ( نمایندگان خدا روی زمین ).
  اصلا نباید اسم انها را اورد ، یا به انها شک کرد .
  بلکه باید انها را در مرکز جهان هستی گذاشت و هر خبر و سند و تحلیلی را باید دید چقدر از منافع روسیه به دور است به همان اندازه باطل است و باید سانسور مطلق شود
  – گروه دیگر که بنده با انها هم به اندازه جناب فرزاد مخالفم گروه پایواران رژیم و ماله کشان اعظم ان هستند در غرب :
  ماموران رسمی رژیم در لندن و برلین و واشنگتن و پاریس و استکهلم ( موسویان ، نیاک ، مهاجرانی ، بهنود ، نگه دار ، نوریزاده ، رافت ، امیر احمدی ، پورمندی ، سهیمی ، برقعی ، اشکوری ، پارسا ، عرفانی ، افشاری ، گنجی ، پیر مؤذن ، خوئینیها ، صدری ، ف م سخن ، حافظه تاریخی ، ب ب نیاز ، فانی ، …)
  اینها دو تا ماله دستشونه ، با یکی گندکاری ملاهای روسی را صاف و صوف میکنند ، با دیگری کثافت کاری های مارکسیست های روسی و مزدوران روسیه و خود روسیه را صاف میکنند و به لب خوک رژ لب میزنند به قول غربی ها .
  یک گروه دیگر هم هستند که سوراخ دعا را یا عمدا یا سهوا گم کرده اند
  خیلی علیه ملاها ضجه میزنند و مثل اخوندها بالای منبر خونی می شوند و با دهان پر و صدای شعارگونه که حال هر انسان را که در غرب چند سال زندگی کرده باشد بهم میزنند تا چه رسد به غربی ها .
  یکی از اینها همین مسیح علی نژاد است ، به همه غربی ها حمله میکند ا،ا یک جمله به روسیه و کوبا و ونزوئلا نمی گوید . چرا ؟ واقعا چرا ؟
  اینهمه در امریکا نشسته ای به همه سیاست مداران امریکایی و اروپایی حمله میکنی و انها را متهم می کنی به اینکه از ملاها حمایت میکنند
  دقیقا همان حرفی که مخالفان تحریم ، رفقای کمونیست های متحد ملاها ، سیاه کلیست هایی که ادرس عوضی گوادلوپ میدهند ، سلطنت طلبان قلابی که مارکسیست روسی هستند ، ….
  اگر مشکل تو واقعا این است که نمایندگان این کشورها وقتی میروند ایران حجاب نگذارند ، یا با ملاها هیچ مذاکره ای نکنند ، اگر کردند هم فقط برای حقوق بشر ( یعنی هیچ مذاکره نکنند )
  تو ایا تضمین میکنی که روسیه و چین از این انزوا سو استفاده نکرده و ایران را نچاپند ؟
  چرا همین سؤال را از لاورف نمی کنی که همین دیروز که همان اروپا چند تا مزدور جنایت کار سرکوب گر ملاها را تحریم کرد ، با وقاحت به همان اروپایی که تو به انها حمله میکنی ، حمله کرد و ان کار انها را که دقیقا همان خواست تو است ، محکوم کرد !
  اصولا روسیه د رایران چه میکند ؟ دولت پوتین و کوبا که زن ندارند که وقتی خدمت مسیح چهره خامنف میرسند روسری سر بکنند یا نه !
  ایا این حمله تو که مدتها دنبال ازادی یواشکی بودی و دختران ایرانی را فریب میدادی برای همان اخوندها که یواشکی سر پشت بام و در بیابانها روسری بردارند تا از فشار انها کاسته شود ، با همین اصلاح طلب های ماله کش بودی ، انهم فقط به دولت های فمینیست غربی ، عمدی و در راستای سیاست اشغال گرانه روس ها و حیف و میل اموال ایرانی ها در سوریه و ونزوئلا نیست ؟
  اصولا تقلیل دادن مسائل کشور ، دموکراسی و ازادی بیان و فمینیسم و حقوق بشر فقط به برداشتن روسری ! گمراه کردن عمدی مردم نیست ؟ وقتی می گویی که ترامپ نباید رژیم را عوض کند ! باید به ان کمک ! نکند !
  واقعا ؟
  این ترامپ بود که به این رژیم کمک میکرد ? یا شما اصلاح طلبان دیروز و توده ایهای امروز که کشور را ۴۲ سال است در مدار روسیه مثل اسب عصاری با چشم بند سیاه کلیستی و توهم توده ای گوادلوپیستی می گردانید؟
  بنده دهه هاست در غرب زندگی میکنم ، هیچ کس پشیزی برای این گونه فرافکنی های احساساتی در غرب قائل نیست . اینجا نه فلسطین است ، نه کوبا ، نه مسکو ، نه هانوی .
  در غرب لابلای خطوط را می خوانند چون می گویند شیطان در جزئیات است (Devil is in the details
  Read between the lines)
  شعاری و لات منشانه شعار دادن سیاه کلیستی و خرگوش به دندان دریدن و کوکتل مولوتفی صحبت کردن حتی در میان احزاب چپ اینجا هم خریداری ندارد !
  قبول نداری به این سران احزاب چپ نگاه کن در اروپا و امریکا . کی این مزخرفات را سرهم میکنه ؟
  اینها در کشور خودشان هم اینجوری ماری جوانا نمی زنند و عر عر نمی کنند .
  در غرب هر ملتی مسؤل سرنوشت خودش هست ، فرافکنی و عدم پذیرش مسئولیت و خود را قربانی نشان دادن در فرهنگ غرب هیچ خریداری ندارد . چون مؤدب هستند مستقیما نمی گویند مزخرف نگو . همین جوری که نگاهت می کنند و نمی فهمند از انها چه می خواهی ، هزاران دفتر است اینجا .
  ابروی ما را نبر .
  1) امریکا یا باید ملاها را سرنگون کند با حمله نظامی ، تحریم ، زدن رهبران رژیم
  2) یا باید دخالت نکند ، مثل الجزایر ، بنشیند تا مردم انجا دیکتاتور را که اتفاقا روسی است ، اتفاقا کشور نفتی است ، اتفاقا ارتش مداخله گر در سیاست هم دارد ، اتفاقا سکولار دموکرات خلقی است را بکشند پایین ، بدون اینکه حتی یکبار انگشت اتهام به سوی امریکا و غرب دراز کنند ، و گناه کثافت کاری ها ، ندانم کاریها ، و دو دوزه بازی ها و رفتار دوگانه خودشان را گردن غرب بیندازند .
  و اگر مردم ایران مثل مردم کره شمالی و کوبا و ویتنام و چین سر سپرده و الت دست و گوسفند سر براه دیکتاتورهای جنایت کار روسی شان بودند ، به هر خفتی تن دادند ، برای رهبر عالیقدری که خودش می گوید گند زده ، هنوز اشک ریختند ، و به ا مریکا و اروپا همسو با رژیم حمله بردند و انها را مسئول نکبت روسی خودشان دانستند ،
  مسیح جان علی نژاد !
  امریکا و اروپا بر اساس منافع کشور و ملت خودشان اینها را تحریم میکنند ،
  زیر فشار می گذارند تا استخوانشان هم خرد شود ،
  با رهبران جنایت کار اینها به وقتش می نشینند و مذاکره هم میکنند و چماق و هویج بازی هم میکنند چون اینها از بدیهیات روابط بین الملل است شما که نوبرشو نیاوردین بابا
  نه به ان دلیل که
  اینها بیرحم هستند ،
  جنایت کارند ،
  از ازار مردم دیگر کشورها خوششان میا ید ،
  نه ! والله نه ! مرض که ندارند
  چون اگر این مزدوران دیوانه ای مثل خامنف ، حسین شریعتمداری ، زر افشان ، فتاه پور ، کیانوری ، کیم ، کاسترو ، مادورو ، لوکاشنکو ، …. را ازاد بگذارند (چون مردم انها از انها گله ای ندارند یا انقدر ابله هستند که به جای رهبر الدنگ شان و ماژوخیسمی که خودشان به ان عادت کرده اند ، امریکا و دموکراسی را متهم کنند) ،
  این مزدوران روسیه به نام مردمشان هر روز می خواهند با موشک و بمب اتم و شیمیایی و تروریسم به این جهان متمدن و متحدان انها حمله کنند و مردم انها را سر ببرند یا مسموم اتمی کنند .
  مساله این است خانم مسیح عزیز . منتظر این هستم که مثل مردم ایران بگویی
  1) دشمن ما همین جا است دروغ میگن امریکا است
  2) سوریه را رها کن فکری به حال ما کن
  3) نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران
  4) ننگ ما رهبر الدنگ ما
  میبینی که اصلا انچه تو می گویی در میان شعارهای انها نیست
  برداشتن حجاب اجباری از سر زن ایرانی ابتدایی ترین حقوق انسانی زن ایرانی است
  اما زنان ایرانی می خواهند مثل زنان اسرائیل و ترکیه و هند و بنگلادش نخست وزیر بشوند و کشور اداره کنند ،
  رفتن به ارتش و جنگیدن کنار مردان که هنری نیست که به ا ن ببالند . یک وظیفه است .
  a) در عربستان و امارات حجاب هست در مواردی بدتر از ایران و دولت های انها به زنان ظلم میکنند
  b) در ترکیه حجاب مثل ایران نیست اما به زنان در مواردی ظلم می شود
  c) حجاب در سوریه اختیاری است اما زنان را با هواپیماهای روسی بمباران فرشی میکنند و کودکان انها را شیمیایی
  d) در چین و کره شمالی و روسیه و کوبا و ویتنام حجاب نیست اما در همه موارد دیگر به زنان ظلم می شود . در موارد غیر حجابی به اندازه همین ایران . مثلا زن ونزوئلایی و کره شمالی از زن سرکوب شده ایرانی بیشتر در فقر است . سوپر مارکت سپاه ، صف بنزین، دلار یک میلیونی ، … زن کوبایی مثل زن مشهدی برای درامد باید با توریست خارجی بخوابد ،
  اما زنان ایران نه این رژیم مذهبی روسی را می خواهند نه رژیم مارکسیستی ضد زن در شوروی و کوبا و ویتنام و کره شمالی و چین و سوریه را .
  شما نماینده زن ایرانی نیستی . از طرف عده ای از زنا ن مثل مادران صلح و مادران پارک لاله و خاوران می خواهی نمایندگی مطالبه گرانه بکنی اشکالی ندارد .
  اما زنان ایرانی “امریکا و اروپا و اسرائیل ” را مشکل اساسی خودشان و کشور نمی دانند .
  بلکه رژیم روسی خامنف را که مذهب را پله کرده دشمن اصلی خود میدانند و از اینکه سوریه و ونزوئلا و غزه هم به سفره مردم ایران اویزان شده و روسیه و چین ایران را غارت میکنند ناراحتند .
  خبرنگاری حرفه شریفی است ، صداقت خبرنگار از پایبندی او به منافع حکومت های وابسته دیکتاتور بسیار مهم تر است . صورت مساله را عوض نکنید لطفا. منافع ملی هیچ ربطی به منافع روسیه و دیکتاتورهای روسی ندارد
  این همه رسانه فارسی خودشان را ۴۲ سال است علیه امریکا وا روپا جر میدهند
  در مورد چین دو هفته است بر سر و صورت میزنند
  اما دریغ از یک کلمه در مورد غارت روس ها و حمایت روس ها از همین ملاها!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست