صفحه اصلی / اخبار / <سیرز کانادا> در آستانه تعطیلی؟!

<سیرز کانادا> در آستانه تعطیلی؟!

Behnam Marfou

تورنتو- فروشگاهی که زمانی نه چندان دور، محبوب نسل قبل بود، طی چند سال اخیر، به دلیل تغییر مدیریت و استراتژی با مشکل روبرو شده و روند نزولی را طی کرده است. اما اوضاع مالی Sears آنچنان وخیم است که  خرده فروشی با سابقه 65 ساله، به ادامه فعالیت اش تردید دارد و به دنبال یافتن خریدار جدید و یا تغییر ساختاری اساسی می باشد.

این تنها Sears نیست که به دلیل استقبال روزافزون از <خرید آنلاین> از طریق سایت هایی مانند Amazon.com، با کاهش قابل توجه سود روبرو شده است، بلکه بسیاری از خرده فروشان سنتی با چنین مشکلی روبرو شده و مجبور به بستن فروشگاه هایشان شده اند. فروشگاه های مانند Sears، مجبورند دامنه عملیات خود را کوچکتر کرده، تعدیل نیرو نمایند و برای مقابله با رقبای زیرک تر از خود، از الگوهای کسب و کار جدید پیروی کنند.

این تنها کارکنان Sears نیستند که از بسته شدن احتمالی فروشگاه ضرر و زیان خواهند دید، بلکه صاحبان املاکی که Sears آنها را تحت اجاره خود دارد نیز با مشکل روبرو می شوند. اسکات مک دونالد، معاون موسسه Morguard که صاحب 9 مکان اجاره ای توسط Sears می باشد می گوید: مسلما ما خواهان افزایش تعداد خرده فروشان هستیم و نه کاهش آن.

صاحبان مکان های اجاره ای هم اکنون نیز به دنبال پر کردن مکان های خالی هستند که زمانی توسط خرده فروشان آمریکایی از جمله Target اشغال شده بودند. Target، اوایل سال 2015 تمام 133 شعبه فروشگاهش در کانادا را تعطیل و قراردادهای اجاره را فسخ کرد. هم اکنون تعداد اندکی از خرده فروشان کانادایی به دنبال گسترش دادن فعالیت های خود هستند و بیشتر بر روی تقویت بخش تجارت الکترونیکی خود متمرکز شده اند. از سوی دیگر خرده فروشان بزرگ خارجی نیز عجله ای برای ورود به بازار کانادا و پر کردن خلاء ندارند.

در حال حاضر، از والمارت کانادا، فروشگاه مد کبکی La Maison Simons و کندین تایر، به عنوان مستاجران بعدی مکان های تحت اجاره Sears نام برده می شود. از آنجایی که صاحبان اینگونه مکان های تجاری مایل به پر کردن هرچه سریعتر واحدهایشان با مستاجر جدید هستند، احتمالا تخفیف های قابل توجهی را برای آنها در نظر خواهند گرفت.
Sears Canada، اعتراف می کند که با انجام تعهدات مالی خود مشکل دارد. مسوولین که با طیف وسیعی از گزینه های مختلف، از فروش گرفته تا تغییر ساختاری روبرو می باشند، موسسه مشاوره ای مالی BMO Nesbitt Burns Inc.  و همچنین موسسه مشاوره حقوقی Osler را به خدمت گرفته اند.

ارزش سهام Sears Canada در بازار بورس تورنتو، با بیش از 24 درصد کاهش به 87 سنت کاهش یافته است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *