اخباراخبار کانادا

دریاچه انتاریو زباله دانی بزرگ در جنوب تورنتو

تورنتو- گروهی از دانشمندان و پژوهشگران محیط زیست به ریاست چلسی روچام، استادیار رشته زیست شناسی تکاملی دانشگاه تورنتو، تغییر رفتار اساسی شهروندان برای دور نگه داشتن زباله های پلاستیکی از دریاچه ها و دیگر منابع آبی کانادا را ضروری می دانند. آنها در تحقیقات دو هفته ای خود، حدود 31 کیلوگرم زباله پلاستیکی، ظروف یک بار مصرف، اسباب بازی، نی پلاستیکی و ته سیگار را از Don River واقع در شرق تورنتو که به دریاچه انتاریو می ریزد، جمع آوری کردند.

خوشبختانه شهرداری تورنتو گام هایی را برای دور نگه داشتن زباله های پلاستیکی از دریاچه انتاریو برداشته اند. جان توری (شهردار) در سخنان هفته گذشته خود بر اهمیت محافظت از آبراه های منتهی به دریاچه انتاریو تاکید کرد و ممنوعیت استفاده از ظروف یک بار مصرف را یکی از راهکارهای موثر دانست.

نتایج تحقیقات Rochester Institute of Technology نیویورک نشان می دهد که سالانه حدود 10 هزار متریک تن زباله پلاستیکی وارد Great Lakes  (شامل دریاچه های انتاریو، سوپریور، میشیگان، هوران و ایری) می شود. این دریاچه ها، بزرگترین دریاچه های آب شیرین جهان می باشند.

نمونه برداری سال 2014 از دریاچه انتاریو و دریاچه ایری (واقع در مرز آمریکا و کانادا) که توسط وزارت محیط زیست انتاریو انجام شد، حاکی از افزایش ذرات میکروپلاستیک در آب طی چند دهه گذشته بود. در هر کیلومتر مربع آب دریاچه، 6.7 میلیون ذرات پلاستیکی مشاهده شد. بیشترین غلظت در Humber Bay (واقع در غرب تورنتو) مشاهده شد.

دولت کانادا سال گذشته ساخت و فروش اکثر محصولات حاوی میکروبیدهای پلاستیکی را ممنوع اعلام کرد. این ذرات کوچک اغلب در خمیردندان، پاک کننده های پوست و سایر لوازم آرایشی استفاده می شوند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان