علم و دانش

درمان‌ های خانگی برای بهبود تبخال

 

 

تبخال نوعی عفونت است که از ویروس هرپس سیمپلکس ناشی می ‌شود. اگرچه در حال حاضر درمانی برای این عفونت وجود ندارد، برخی از روش‌ ها از جمله درمان ‌های خانگی وجود دارد که می ‌تواند به تسکین علائم آن کمک کند.

به گزارش مدیکال ‌نیوز‌ تودی؛ علائم تبخال شامل زخم‌های پوستی است. این عفونت به طور معمول دهان، دستگاه تناسلی و ناحیه مقعد را تحت تاثیر قرار می‌ دهد.

ویروس هرپس سیمپلکس دو نوع دارد: ویروس هرپس سیمپلکس HSV-1 و ویروس هرپس سیمپلکس HSV-2  . هر دو نوع می ‌توانند باعث تبخال دستگاه تناسلی شوند، اما فقط HSV-1 باعث تبخال دهانی می ‌شود.

داروهای خانگی، از جمله کمپرس گرم یا سرد ممکن است درد و خارش ضایعه تبخال دهانی را تسکین دهد. استفاده از گرما در ناحیه اطراف لب‌ ها نیز می‌ تواند از ایجاد تاول جلوگیری کند.

 

 

در مورد کمپرس سرد، توصیه می ‌شود بسته یخ را مستقیم روی پوست قرار ندهید و آن را با یک کیسه یا حوله بپیچید. همچنین توصیه می ‌شود که محل را به آرامی با آب نمک بشویید.

همچنین مطالعات نشان داده که آلیسین، ترکیب موجود در سیر، ممکن است فعالیت هر دو نوع ویروس HSV  را کاهش دهد.

اما ویتامین ‌های مختلف می ‌توانند به محافظت از بدن در برابر ویروس و کاهش علائم کمک کنند. اگر فردی سطح ویتامین D پایینی داشته باشد، عفونت‌ های تبخال به احتمال زیاد عود می‌ کند.

ويتامين C هميشه برای پيشگيری از سرماخوردگی شناخته شده بود، اما می ‌تواند برای بهبود تبخال نيز بسيار مفيد باشد. فلفل قرمز، كيوی، پرتقال و انبه بهترين منابع غذايی حاوی ويتامين C هستند.

خواص آنتی ‌اکسیدانی ویتامین E نیز ممکن است استرسی را که عفونت‌ هایی مانند تبخال به سلول‌ های سیستم ایمنی وارد می ‌کند، کم کرده و در نتیجه احتمال عفونت را کاهش دهد.

 

مدت ‌هاست که انسان ‌ها از انار به عنوان داروی خانگی برای درمان عفونت استفاده می ‌کنند. انار حاوی زینک است که می‌ تواند به کاهش عفونت تبخال کمک کند. علاوه بر این، همیشه داروهایی در دسترس هستند که می ‌توانند احتمال شیوع ویروس تبخال را کاهش دهند و از شدت علائم آن بکاهند. داروهای اصلی که پزشکان برای این منظور تجویز می ‌کنند، شامل آسیکلوویر، فامسیکلوویر، والاسیکلوویر و پنسیکلوویر هستند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست