Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / مقالات / درس های آموزنده از قانونی شدن ماری جوانا در سایر کشورهای جهان

درس های آموزنده از قانونی شدن ماری جوانا در سایر کشورهای جهان

کشورهای دیگری که پیش از این مصرف  تفننی ماری جوانا را قانونی کرده اند، می توانند درس های آموزنده ای برای کانادا داشته باشند تا از بروز بحران سیاسی جلوگیری شود.

  • لزوم تفکیک بین ماری جوانای دارویی و غیر دارویی

کشور اروگوئه، اولین کشور جهان که مصرف تفننی ماری جوانا را قانونی اعلام کرد، با اتخاذ سیاست های اشتباه، در تامین ماری جوانای دارویی مورد نیاز بیماران موفق نبود. این کشور به دلیل عدم تفکیک این دو محصول از یکدیگر، سبب کمبود شدید ماری جوانای دارویی شدند.

 

  • نارضایتی عمومی به دلیل هجوم توریست ها به کانادا برای مصرف آزادانه

تورنتو در حال حاضر گردشگران زیادی را می پذیرد، اما با قانونی شدن مصرف ماری جوانا تعداد آنها چند برابر خواهد شد. ساکنان شهرهایی مانند آمستردام و بارسلونا که به عنوان پایتخت ماری جوانا شناخته می شوند، که از هجوم مصرف کنندگان ماری جوانا به شهرشان عاصی شده بودند، فریاد اعتراض خود را بلند کردند. مقامات شهری در آمستردام در واکنش به اعتراضات عمومی، کافه های ماری جوانا را از فروش آن به توریست ها منع کردند. صدها هزار نفر از ساکنان بارسلونا طی تابستان گذشته با راه انداختن تظاهرات خیابانی حضور توریست هایی که با هدف مصرف ماری جوانا به شهرشان آمده بودند را عامل ناامنی و افزایش جرم دانستند. تورنتو باید از این تجربیات درس بگیرد. شهرداری می تواند با اتخاذ تدابیر موثر، از تکرار این مشکلات در تورنتو جلوگیری کند.

 

  • مقابله با بازار سیاه ماری جوانا

جاستین ترودو بارها تاکید کرده که هدف از قانونی کردن مصرف ماری جوانا، مقابله با گردانندگان بازار سیاه و جلوگیری از رسیدن این ماده به دست نوجوانان می باشد. اما این ادعا در مورد کلرادو، یکی از معدود ایالت های آمریکا که مصرف ماری جوانا را قانونی اعلام کرده، صدق نکرد. در این ایالت، بازار سیاه ماری جوانا به دلیل ارزان تر بودن قیمت آن، همچنان پررونق است. حتی بسیاری از مصرف کنندگان ماری جوانای دارویی در کانادا به دلیل ارزان تر بودن قیمت این محصول در بازار سیاه و همچنین آسان تر بودن دسترسی به آن، ترجیح می دهند آن را از تولیدکنندگان مجاز خریداری نکنند. آیا دولت فدرال می تواند با بازار سیاه مقابله کند؟

 

  • آیا صنعت ماری جوانای کانادا می تواند جایگزین نفت بشود؟

ارزش بازار ماری جوانا در کانادا هم اکنون به میلیاردها دلار بالغ شده و با قانونی شدن مصرف آن در کشور، بیشتر نیز خواهد شد


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *