صفحه اصلی / اخبار / درخواست نوجوان ایزدی آزاد شده از اسارت داعش برای ملاقات با ترودو

درخواست نوجوان ایزدی آزاد شده از اسارت داعش برای ملاقات با ترودو

Razi-Clinic

وینیپگ- عماد میشکو تامو، نوجوان 13 ساله ایزدی که سال گذشته از اسارت داعش آزاد و به خانواده اش در کانادا ملحق شد، خواهان ملاقات با ترودو است. این نوجوان، در فیلم ویدیویی که از سوی انجمن ایزدی های مانیتوبا منتشر شده، ضمن تشکر از کانادا برای کمک به او، خواهان کمک دولت به هزاران کودکان ایزدی دیگر می باشد که همچنان در اسارت داعش بسر می برند.

حاجی حسو، دبیر انجمن مورد اشاره می گوید که سازمان اش امیدوار است دولت کانادا عده بیشتری پناهجوی ایزدی را بپذیرد. او به صدها کودک بی پناه ایزدی آزاد شده در عراق پس از شکست داعش اشاره کرد که نیازمند حمایت و کمک فوری هستند. حسو می گوید: بسیاری از این کودکان به شهرهای خود بازگشته اند، اما کسی را در آنجا ندارند. والدین و بستگان آنها یا قتل عام شده و یا از خانه و شهر خود آواره شده اند. کسی هم از محل آنها اطلاع ندارد.

عماد میشکو تامو، پس از حمله داعش به منطقه ایزدی نشین در کردستان عراق در سال 2014، از مادرش نوفا میلو زاقلا جدا شد. اما در پی آزادسازی شهر موصل از داعش، آزاد و به کانادا منتقل شد. زاقلا که به عنوان پناهنده در وینیپگ زندگی می کرد، از زنده بودن فرزندش بی اطلاع بود. تا اینکه یکی از بستگان او را در جمع اسرای آزاد شده شناخت. عماد که مجروح شده و دوران نقاهت خود را می گذراند، آگوست سال گذشته به کانادا منتقل و به مادر و بستگانش ملحق شد. متاسفانه پدر عماد و یکی از برادرانش مفقود شده و اطلاعی از آنها در دست نیست.

دولت فدرال تا 31 دسامبر 2017، 1 هزار و 200 ویزای ورود برای قربانیان داعش صادر کرد. تا به این لحظه حدود 1 هزار نفر وارد کشور شده که 81 درصدشان ایزدی می باشند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *