اخباراخبار کانادا

درخواست مقامات تورنتو از دولت انتاریو: 10 روز مرخصی استعلاجی با حقوق را برای همه کارکنان تضمین کنید

 

طبق آمار دولت فدرال، فقط 42 درصد از کارکنان در انتاریو به مرخصی استعلاجی با حقوق دسترسی دارند که این آمار برای کارکنان مشاغل کم درآمد و ضروری به 10 درصد کاهش پیدا می کند. با توجه به اینکه احتمالا این افراد پس اندازی برای گذراندن دو هفته قرنطینه بدون حقوق ندارند، می توان درک کرد که چرا تمایلی به انجام تست کووید-19 ندارند. 

به نوشته بلاگتو، در این شرایط آنچه شهردار تورنتو و افسر سلامت شهر متوجه نمی شوند این است که چرا نه دولت فدرال و نه دولت استانی، هیچ یک اقدامی برای اجباری کردن ارائه مرخصی استعلاجی با حقوق از سوی کارفرمایان در دوران پاندمی نمی کنند. 

به گفته جان توری، شهردار تورنتو، این وضعیت موجب عدم انجام تست و حضور افراد در محل کار با وجود بیماری می شود که به نوبه خود در گسترش شیوع نقش بسزایی دارد. توری روز دوشنبه از دولت خواست برای حمایت از کارکنان کم درآمد در مشاغل ضروری درباره تامین مرخصی با حقوق برای آنها قدم جلو بگذارد. توری گفت: مقامات بهداشت و سلامت می گویند یکی از راه های گسترش شیوع عدم انجام تست و حضور کارکنان بیمار در محل کار است. با این حساب، من درک نمی کنم چرا هیچ دولتی قدم جلو نمی گذارد تا به این کارکنان اطمینان دهد در این مقطع از زمان، مراقب آنها و خانواده هایشان هستند. 

دکتر آیلین دو ویلا، افسر سلامت تورنتو نیز در یک گزارش رسمی از دولت استانی خواست ارائه حداقل 10 روز مرخصی استعلاجی با حقوق را در زمان های اضطراری مانند پاندمی کووید-19 برای کارفرمایان اجباری کند و برای تحقق این امر، تسهیلاتی را برای کارفرمایان در نظر بگیرد. دوویلا همچنین در گزارش خود خاطرنشان کرد لازم است ارائه 5 روز مرخصی استعلاجی به کارکنان، در مواقع عادی و حتی بدون تسهیلات دولتی، برای کارفرمایان اجباری شود. 

در حال حاضر کارکنان مشاغل ضروری فقط از 3 روز مرخصی استعلاجی بدون حقوق در سال برخوردار هستند.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست