اخباراخبار کانادا

درخواست فایزر از دولت کانادا برای تایید واکسن کووید جهت کودکان 5 تا 11 ساله 

کانادا- فایزر درخواست رسمی خود برای تایید واکسن کووید-19 برای کودکان 5 تا 11 ساله را به وزارت بهداشت و درمان کانادا ارائه کرده است. به محض دریافت چراغ سبز دولت فدرال، تزریق واکسن در دوز مناسب این گروه سنی آغاز می شود. این دوز تقریباً یک سوم دوز بزرگسالان و نوجوانان 12 سال به بالا است.

Pfizer تا به امروز بیش از 46 میلیون دوز واکسن به کانادا تحویل داده است. تجزیه و تحلیل داده های موجود از دولت های استانی و فدرال نشان می دهد که تعداد کافی واکسن فایزر برای واکسیناسیون کودکان بین 5 تا 11 سال در کانادا موجود می باشد. دکتر ترزا تام، سرپرست  آژانس بهداشت عمومی کانادا، در نشست خبری اواخر هفته گذشته گفت برداشتن دوزهای کمتر از ویال هایی که کانادا در سراسر کشور ذخیره کرده، توصیه نمی شود.

کانادا بهار سال گذشته قرارداد جدیدی را با Pfizer برای خرید دوزهای مناسب کودکان امضا کرد.

تزریق این واکسن که با همکاری BioNTech آلمان تولید شده و اکنون با نام تجاری Comirnaty به بازار عرضه می شود، از دسامبر برای تزریق به افراد 16 ساله و بالاتر و از ماه مه برای نوجوانان 12 تا 15 سال مجاز بوده است. 

Pfizer در ماه مه داده های آزمایشات بالینی با دوز مناسب کودکان را به وزارت بهداشت و درمان کانادا ارسال کرد. این شرکت همچنین برای دریافت تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) اقدام کرده است. 

وزارت بهداشت کانادا با انتشار بیانیه اعلام کرد: این وزارتخانه تنها در صورتی مجوز استفاده از Comirnaty را می دهد که بررسی های علمی مستقل و کامل داده های ارائه شده نشان دهد که مزایای واکسن از خطرات احتمالی آن برای این گروه سنی بیشتر است.

واکسن فایزر/بیونتک همچنین روی کودکان شش ماهه آزمایش شده و انتظار می رود تا پایان سال داده های اولیه آزمایشات بالینی برای کودکان زیر پنج سال ارائه شود.

یادآور می شود که آژانس بهداشت عمومی کانادا مواردی از عارضه نادر میوکاردیت (التهاب عضله قلب) پس از دریافت واکسن های mRNA مانند Pfizer-BioNTech و Moderna را ثبت کرده است. تا اول اکتبر 859 مورد مرتبط با واکسن ها ثبت شده که به نظر می رسد عمدتا افراد زیر 40 سال را تحت تاثیر قرار داده است. 


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست