اخباراخبار کانادا

درخواست عاجزانه زنان ساکن سیبری برای پناهندگی کانادا

روسیه- گروهی از زنان ساکن Kiselyovsk (واقع در سیبری) که از آلودگی هوای این شهر معدنی به تنگ آمده اند با تهیه فیلم ویدیویی با التماس از جاستین ترودو خواستند که آنها را به عنوان پناهجوی محیط زیستی در کانادا بپذیرد.

در این فیلم ویدیویی که در YouTube پست شده است، ده ها نفر از زنان این شهر 90 هزار نفری در سیبری، بیانیه های تاثیرگذاری را قرائت کرده و اثرات مهلک گرد زغال ناشی از استخراج معادن زغال سنگ و کارخانجات بر سلامتی شان را شرح دادند. در بخشی از این ویدیو، یک زن جوان می گوید: ما علنا از نخست وزیر کانادا خواهش می کنیم که ما را بپذیرد. شرایط زندگی در روسیه، بخصوص در Kuzbass غیرقابل تحمل شده است.

به نظر نمی رسد که این گروه از زنان، شانس زیادی برای دریافت پناهندگی از کانادا را داشته باشند. زیرا بر اساس قوانین فعلی، اثرات زیست محیطی نمی تواند دلیل موجهی برای تقاضای پناهندگی باشد.

اقتصاد ناحیه Kuzbass  که شهر Kiselyovsk در آن واقع شده است به شدت به استخراج از معادن زغال سنگ، فراوری و تولید 60 درصد از زغال سنگ مورد نیاز روسیه، متکی است. بسیاری از ساکنان منطقه از ناقص بودن استانداردهای محیط زیستی و نحوه اجرای مقررات، گله دارند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0