اخباراخبار کانادا

درخواست دو تروریست کانادایی محکوم به حبس برای تجدید محاکمه

تورنتو- شهاب اسغایر و رائد جاسر، دو مرد کانادایی که به جرم توطئه برای بمبگذاری و خارج کردن قطار مسافری در انتاریو به زندان محکوم شده اند، از دادگاه عالی انتاریو خواستند که به دلیل درست انتخاب نشدن هیئت منصفه در دادگاه بدوی، دستور تجدید محاکمه را صادر کند.

وکلای مدافع رائد جاسر می گویند که قاضی دادگاه بدوی در حین دادرسی چندین اشتباه را مرتکب شد، از جمله مخالفت با درخواست متهمین در مورد شیوه انتخاب اعضای هیئت منصفه. شهاب اسغایر، همدست جاسر که همچنان وکالت خود را به عهده دارد نیز ادعا کرد که اعضای هیئت منصفه به درستی انتخاب نشده بودند.

با اینکه جاسر چندین دلیل دیگر برای درخواست تجدید محاکمه ارائه کرده است، اما قاضی دادگاه تجدید نظر ابتدا به مورد نقص در انتخاب هیئت منصفه رسیدگی خواهد کرد.

جاسر و اسغایر، در سال 2015 با 8 اتهام تروریستی محاکمه و به حبس ابد بدون امکان درخواست بخشودگی تا سال 2023 محکوم شدند.

قاضی دادگاه بدوی به دلیل عدم ابراز ندامت دو متهم، پایداری بر عقاید افراط گرایانه و عدم پذیرش مسوولیت اعمال خود، متهمین را به اشد مجازات محکوم کرد.

اسغایر که مسلمان معتقد می باشد، در جریان محاکمه بارها نظم دادگاه را بر هم زده و در جایگاه متهمین در سالن دادگاه نماز خواند. در جریان محاکمه، وضعیت سلامت روانی او زیر سوال رفت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان