اخباراخبار کانادا

درخواست توام با تهدید کانادا از آمریکا برای کمک به حل بحران هواوی

اتاوا- کانادا برای حل و فصل اختلافات با چین بر روی کمک ایالات متحده حساب می کند. اختلافاتی که در پی بازداشت خانم منگ وانژو مدیر اجرایی شرکت Huawei در ونکوور عمیق تر شده است و سبب متوقف شدن صادرات کانادا به چین شده است.

دولت کانادا در اقدامی که نشانه ناامیدی از اقدام قاطع آمریکا می باشد، این کشور را تهدید کرده که  به حل اختلافات کمک کند، در غیر اینصورت کانادا در مورد همکاری فیمابین در مسایل مهم تجدیدنظر خواهد کرد.

چین طی چند هفته اخیر فشارهایش بر کانادا را افزایش داده و واردات دانه کانولا را متوقف و مجوز صادرات دو تولیدکننده عمده گوشت خوک را به حال تعلیق درآورده است. چین همچنین دو شهروند کانادایی را بازداشت کرده و برای دو شهروند دیگر به جرم قاچاق مواد مخدر حکم اعدام صادر کرده است.

کانادا که هیچگونه کارت برنده در برابر چین در اختیار ندارد و با خسارت اقتصادی قابل توجه روبرو است، فشارها را روی ایالات متحده متمرکز کرده که در حال انجام مذاکرات تجاری مستقل با پکن می باشد.

مقامات آمریکایی که کانادا برای متقاعد کردنشان تلاش می کند، عبارتند از: مارک پومپئو (وزیر امور خارجه)، سونی پرود (وزیر کشاورزی)، رابرت لایتیزر (مسوول تجاری آمریکا) و جیم ریچ (سناتور جمهوریخواه و دبیر کمیته روابط بین الملل) می باشد.

کانادا می گوید ایالات متحده ملزم به کمک است، زیرا بازداشت خانم وانژو به درخواست آمریکا و با هدف استرداد او به ایالات متحده صورت گرفت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان