اخباراخبار کانادا

داگ فورد: گواهی واکسن یک راهکار موقت برای جلوگیری از لاک داون است

انتاریو- در آستانه اعمال گواهی یا پاسپورت واکسن در انتاریو از 22 سپتامبر، داگ فورد تلاش کرد تا نگرانی ها در مورد سیستم را برطرف کند. وی گفت که استان باید تمام تلاش خود را برای مبارزه با کووید-19 انجام بدهد. 

فورد گفت نگرانی مردم بابت نقض شدن آزادی های مدنی آنها را درک می کند، اما در عین حال تاکید کرد که خطر لاک داون به دلیل افزایش روز افزون موارد جدید ابتلا وجود دارد. 

فورد افزود: ما باید هرآنچه در توان  داریم انجام دهیم تا از تعطیلی های آینده جلوگیری کنیم. به همین دلیل است که این تدابیر استثنایی را به صورت موقت در نظر گرفته ایم.  

داگ فورد که در ابتدا با صدور گواهی واکسن مخالف بود، بالاخره تسلیم فشار کارشناسان، صاحبان مشاغال و مخالفان سیاسی شد و در سیاست خود تجدید نظر کرد. 

به این ترتیب، از چهارشنبه 22 سپتامبر، مراجعه کنندگان به رستوران ها، بارها، سالن های بدن سازی، اماکن ورزشی، سینماها و مکان های دیگر بایستی گواهی واکسیناسیون و یا گواهی پزشک برای برخورداری از معافیت پزشکی را ارائه نمایند. 

انتاریو از 22 اکتبر، سیستم کد QR  را برای غربالگری و تایید سوابق واکسیناسیون، راه اندازی می کند. 

خرده فروشی ها، فروشگاه های مواد غذایی، داروخانه ها و کودکان زیر 12 سال که در حال حاضر واکسینه نمی شوند، معاف می باشند. 

طبق آخرین آمار منتشر شده از سوی دولت انتاریو، 85/2 درصد از انتاریویی های بالای 12 سال حداقل یک دوز واکسن و 79/2 درصد هر دو دوز واکسن کووید-19 را دریافت کرده اند.

 


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست