اخباراخبار کانادا

داگ فورد: کریسمس را در خانه بمانید!

 

 

انتاریو- با ادامه روند رو به افزایش موارد ابتلا به کووید-19 در انتاریو، داگ فورد، رئیس دولت استان از مردم خواست تعطیلات کریسمس را فقط با اعضای خانوار خود جشن بگیرند و بصورت اینترنتی با سایر بستگان و دوستان ارتباط برقرار کنند.  افرادی که تنها زندگی می کنند، می توانند کریسمس را در کنار یک خانواده دیگر سپری کنند. 

به گزارش نشنال پست از کنفرانس مطبوعاتی بعد از ظهر چهارشنبه 25 نوامبر، فورد از مردم خواست که از برگزاری میهمانی های بزرگ برای کریسمس خودداری کنند. 

کریستین الیوت، وزیر بهداشت افزود: خانواده هایی که می خواهند تعطیلات را به اتفاق جشن بگیرند، می توانند این کار را بصورت مجازی یا در خارج از خانه و با حفظ فاصله فیزیکی ایمن و استفاده از ماسک انجام بدهند. 

این اعلامیه پس از آن منتشر شد که مقامات بهداشتی استان امروز 1373 مورد جدید COVID-19 و 35 مورد فوت مرتبط با ویروس را گزارش کردند. به گفته کریستین الیوت، 445 مورد جدید امروز در تورنتو و 415 در ناحیه پیل ثبت شده است. طبق آمار امروز، هم اکنون 523 نفر در بیمارستان های انتاریو بستری می باشند. 

 

 

جدیدترین مدل سازی انتاریو نشان داد که این استان در آستانه مشاهده 6500 مورد جدید روزانه COVID-19  تا اواسط دسامبر است.  

فورد افزود كه دولت 600 میلیون دلار برای حمایت مالی از مشاغل كوچك در مناطق کد قرمز، سرمایه گذاری خواهد كرد که هزینه های ثابت، آب و برق و مالیات بر املاک آنها را پوشش می دهد. وی افزود، این استان همچنین با مقامات فدرال همکاری خواهد کرد تا حداکثر 95 درصد اجاره و 65 درصد هزینه های حقوق و دستمزد مشاغل کوچک را پشتیبانی کند.

وی گفت: مهمترین کاری که همه ما باید انجام دهیم حمایت از مشاغل کوچک با خرید از آنهاست. وی افزود: احتمالا در همسایگی شما یک بیزنس وجود دارد که هرآنچه نیاز دارید را می فروشد. 

تورنتو و منطقه پیل در حال حاضر در کد خاکستری (قفل) قرار دارند. محدودیت های سختگیرانه حداقل تا هفته منتهی به کریسمس ادامه خواهد داشت. 

همانطور که می دانید، دولت انتاریو، 23 سپتامبر ممنوعیت برگزاری کلیه برنامه ها و رویدادها را تا پایان 31 دسامبر 2020 تمدید کرد. از جمله مراسم سنتی رژه بابانوئل، بازار کریسمس و جشن شب سال نو در میدان ناتان فیلیپس تورنتو. 

پنج منطقه دیگر انتاریو- همیلتون، دورهام، هالتون، یورک و واترلو- در حال حاضر با کد قرمز طبقه بندی شده اند. در این مناطق اجتماع حداکثر 5 نفر در فضای سرپوشیده و 25 نفر در فضای آزاد مجاز می باشد. 

به غیر از انتاریو، فقط دو استان دیگر کانادا، دستورالعمل هایی را برای نحوه گذران ایمن تعطیلات زمستانی در کنار عزیزان ارائه کرده اند. روز سه شنبه، برایان پالیستر، رئیس دولت مانیتوبا، به ساکنان هشدار داد تا خود را برای یک فصل تعطیلات متفاوت و برگزاری کریسمس در کنار اعضای خانوار و بر قراری ارتباط با سایر بستگان و دوستان بصورت مجازی، آماده کنند.  

کبک تنها استانی است که فعلا اجازه داده است افراد از خانوارهای مختلف در فاصله 24 تا 27 دسامبر گرد هم جمع شوند، البته به شرطی که یک هفته قبل و یک هفته بعد از دوره چهار روزه خود را قرنطینه کنند. فرانسوا لگو سه شنبه محدودیت ها را تشدید کرد و کبکی ها را به شرکت در حداکثر دو گردهمایی در ایام کریسمس، محدود نمود. 

از پنجشنبه گذشته، مقامات بهداشتی بریتیش کلمبیا، تمامی رویدادهای اجتماعی در فضای سرپوشیده و باز را تا 7 دسامبر به حال تعلیق در آورد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست