اخباراخبار کانادا

داگ فورد: مشاغل مختلف می توانند از ارائه خدمات به مشتریان بدون ماسک خودداری کنند

به گزارش blogto، داگ فورد، نخست وزیر انتاریو، امروز گفت باید مشاغل مختلف اجازه داشته باشند از ارائه خدمات به کسانی که ماسک ندارند خودداری کنند. او در گزارش روزانه خود به خبرنگاران گفت: افراد در هر شغلی می توانند به هر کسی که نمی خواهند خدمات ندهند، شغل خودشان است. من اکیدا به مردم توصیه می کنم از ماسک استفاده کنند.

به لحاظ قانونی، پوشیدن ماسک برای مردم اجباری نیست، اما از 2 روز قبل مقامات بهداشت و سلامت دولت فدرال و همچنین دولت استانی رسما استفاده از ماسک را به مردم توصیه کرده اند.

فورد و کریستین الیوت، وزیر بهداشت استان، در توصیه های بهداشتی اخیر خود از مردم، به ویژه کسانی که از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند، خواستند ماسک صورت را بخشی از پوشش روزانه خود قرار دهند و نحوه استفاده صحیح از آن را نیز نشان دادند.

اما تا این لحظه پوشیدن ماسک اجباری نبوده و نمی تواند باشد. در واقع، مشاغل نیز اجازه ندارند از ورود مشتری به دلیل نداشتن ماسک جلوگیری کنند.

انجمن آزادی های مدنی کانادا پس از سخنان فورد، به عدم انطباق این حرف ها با قانون اساسی واکنش نشان داد. این انجمن اعلام کرد: وضع قوانين جديد با حكم حکومتی كه در يك کنفرانس مطبوعاتی اختراع شده باشد از زمان هنري هشتم منسوخ شده است. 

 

 

در قانون حقوق بشر انتاریو، پوشاندن صورت تعریف نشده است. بنابراین پوشیدن ماسک نمی تواند اجباری باشد. البته کسب و کارهایی که با دریافت مبلغی، مشتریان را عضو می کنند- مانند کاسکو یا کلوب های گلف- اجازه دارند برای اعضای خود مقرراتی را مشخص کنند.

در حال حاضر در بسیاری از فروشگاه ها مودبانه از مشتریان خواسته می شود با ماسک وارد شوند و در صورتی که مشتری ماسک همراه نداشته باشد یک ماسک یک بار مصرف به او داده می شود.

بنابراین، اگر هنوز ماسک ندارید، بهتر است یک بسته ماسک غیر پزشکی که در اکثر فروشگاه های خوار و بار موجود است، تهیه کنید.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!