اخباراخبار کانادا

داگ فورد قصد عذرخواهی بابت اظهاراتش در باره مهاجران را ندارد

انتاریو- بار دیگر داگ فورد، رئیس دولت انتاریو خبرساز شده است. او طی کنفرانس خبری اخیر، اظهارات سوال برانگیزی را در مورد مهاجران بیان کرد. در حالی که به قول خودش فقط قصد داشت نیاز شدید انتاریو به تازه واردین را ابراز کند.

فورد گفت: شما (مهاجران) مانند همه افراد دیگر به کانادا می آیید و سخت کار می کنید. اگر گمان می کنید می توانید بنشینید و پول بگیرید، اشتباه می کنید. اگر اینطور است به جای دیگر بروید. می خواهید کار کنید؟ انتاریو جای شماست.

در پی این اظهارات جنجالی، بسیاری از شهروندان در کنار رهبران احزاب مخالف (لیبرال و نیو دموکرات) خواستار عذرخواهی داگ فورد شدند.

اما علیرغم انتقادات، فورد و دستیارانش قصد دلجویی از افرادی که احتمالا از این اظهارات آزرده شده اند را ندارند 

کریستین الیوت، وزیر بهداشت انتاریو و معاون داگ فورد گفت: گمان نمی کنم به عذرخواهی نیاز باشد،زیرا منظور داگ فورد این بود که در انتاریو فرصت های شغلی بی پایان وجود دارد و ما به نیروی کار نیازمند هستیم. الیوت تاکید کرد که دولت فورد به دنبال تشویق هرچه بیشتر مهاجران به سوی انتاریو برای جبران کمبود نیروی کار است.

الیوت گفت: آقای فورد انتظارات خود از تازه واردین را بیان کرد. می دانیم که تازه واردین سخت کوش هستند و برای پیشرفت خود و خانواده شان، همچنین جامعه  تلاش می کنند. ما از اینگونه افراد استقبال می کنیم.

داگ فورد که در جلسه سه شنبه 19 اکتبر مجلس انتاریو حضور یافته بود، از اجابت خواسته یکی از نمایندگان برای عذرخواهی خودداری کرد و در عوض تاکید نمود که شخصا همواره حامی مهاجران بوده است، فورد گفت: ما به 290 هزار نیروی کار نیازمند هستیم؛ دولت ما تنها دولت استانی است که چندین نامه برای نخست وزیر فرستاده و نیاز خود به نیروی کار را ابراز کرده است.

 


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست